Етър се наложи без проблеми над Нефтохимик

Етър 1924 победи Нефтохимик с 2:0 в първия мач от блиц-турнира по футбол в Ловеч, в който участват и домакините от Литекс. Трите отбора ще изиграят по едно полувреме по системата "всеки срещу всеки".

Пред погледа на Гриша Ганчев и помощник-треньора на националния отбор Радослав Здравков новакът в А група се наложи без проблеми над бургазлии. Още в 4-та минута след центриране от корнер Гаджалов с глава откри резултата. В 33-та минута новото френско попълнение на търновци Йоан Пивоти открадна топката, проби мощно по левия фланг, а при опита за центриране Лемперов се отбеляза автогол за 2:0.