Съдия и късмет спасяват ЦСКА в Словения (видео + галерия)

ЦСКА изигра изключително слаб първи официален мач в Европа през този сезон, но след много мъка червените все пак се добраха до сравнително добрия турнирен резултат 0:0 при гостуването си на непретенциозния словенски Мура.

Това стана не без помощта на рефера Лий Пробърт, който изгони футболист на домакините още в 37-ата минута с директен червен картон, и на късмета, покрил армейците в последната минута на двубоя. Тогава Фаич се откъсна сам срещу Черни, но си подкара дълго топката и излезлият да го пресрещне вратар на българския тим успя да се справи в напечената ситуация.

В 69-ата минута съдията реши да изгони и Килиън Шеридън за удар без топка, но ирландецът и без това бе фигурант през втората част.

Срещата започна по-добре за футболистите на Стойчо Младенов, но с няколкото си пропуска и мудната си игра Шеридън доказа, че не става за таран на червената атака.

В 11-ата минута Мура направи първата си опасна атака, която завърши с центриране отляво към абсолютно непокрития Фаич, но нападателят стреля в аут, а и реферът вдигна флага за засада. Пет минути по-късно започнаха и пропуските на Шеридън.

Ирландецът успя да се пребори с бранител на домакините, но изстрелът му от малък ъгъл бе избит в корнер. Последва късо разиграване, след което Анисе бе фаулиран пред границата на наказателното поле, но до аутлинията. С изпълнението на нарушението се нагърби Христо Янев, който стреля в аут.

В 31-ата минута Бандаловски намери великолепно с пас по земя Килиън Шеридън, но ирландецът отново не успя да прати топката в мрежата на Мура.

Пет минути по-късно Присо центрира към Шеридън, който стреля с глава в аут.

Минута по-късно ЦСКА получи сериозно предимство, след като реферът показа директен червен картон на Хорват за грубо нарушение срещу Христо Янев в центъра на терена.

В 45-ата минута последва пореден пропуск на Шеридън, който бе изведен сам срещу вратаря, но докато се нагласи да отправи удар, бе застигнат от противников бранител и топката му бе отнета.

Предвид численото предимство очакванията бяха през втората част армейците да натиснат своя противник и с няколко гола да обезмислят реванша, който е след седмица в София. Това не само, че не се случи, но можеше да стане точно обратното - Мура да спечели сблъсъка.

В 60-ата минута Нилсон нахлу добре по левия фланг и изглеждаше, че ще подаде лесно към намиращия се на празна врата Килиън Шеридън, но португалецът за пореден път сбърка елементарен пас и провали атаката.

Така се стигна до 69-ата минута, когато червен картон получи и Килиън Шеридън за удар без топка. Това не се отрази кой знае колко на играта на двата отбора, тъй като ЦСКА се луташе по терена и с човек повече.

Домакините пък разчитаха на здрава игра в отбрана, а в предни позиции дочакаха своя шанс в 89-ата минута. Пламен Крачунов се изхвърли елементарно при безобиден дълъг пас и позволи на Фаич да излезе очи в очи срещу Черни, но нападателят пропиля най-сериозната възможност в мача и остави всичко да се реши на реванша в София.

МУРА - ЦСКА 0:0

МУРА: Дракович, Майер, Крамар, Ципот, Янжа, Бохар (90- Кутер), Марушко, Хорват, Йелич, Етерович (54-Среш), Фаич