Литекс и Монтана завършха наравно в контрола

Литекс и Монтана не можаха да се победят, завършвайки 1:1 в контрола, играна пред 200 зрители в Тетевен. Всички интересни неща в двубоя се случиха през първото полувреме, когато паднаха и головете на Цветанов за оранжевите и Костадинов за символичните домакини.

Монтанци започнаха агресивно мача и още в 3-тата минута откриха резултата. Заради неособено добрия терен халфът Цветков се подхлъзна и изгуби топката, след което Тони Костадинов се разписа за 1:0. Литекс се активизира и на свой ред създаде няколко опасности. Удар на Бодуров с глава под гредата бе спасен от Аршинков, близо до гола бяха Ваюши и Цветанов. В 34-тата минута ловчанлии изравниха с попадение от дузпа. Цветанов хладнокръвно реализира наказателния удар, отсъден за спъване на Георги Миланов в пеналта.

През втората част старши треньорите Христо Стоичков и Атанас Джамбазки направиха редица смени и подновиха почти изцяло титулярните си единадесеторки. Играта продължи оспорвано и в нелошо темпо, но без интересни моменти и голови ситуации пред 2-те врати. Действията се съсредоточиха с средата на терена, където изобилстваха единоборствата, докато в наказателните полета липсваха комбинациите и завършващите удари.

Монтана - Литекс - 1:1
1:0 Тони Костадинов 3
1:1 Момчил Цветанов 34 дуз.