Ботев (Пловдив) падна от Дукла в първата контрола в Австрия

Ботев (Пловдив) стартира със загуба подготвителния си лагер в Австрия, след като падна с 0:1 от чешкия Дукла (Прага) в първата си контрола. "Канарчетата" в голяма част от мача превъзхождаха своя съперник, но допуснаха едно попадение в своята врата дело на Сатонски в 61-ата минута.

Ботев също имаше своите положения в мача, като още в 10-ата минута Иван Цветков се озова в добра позиция, но не успя да преодолее вратаря на съперника. След това и Дяков опита един далечен уадр, но без успех.

В началото на второто полувреме пък Тодор Неделчев отправи много хубав удар от фаул в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на чехите виртуозно спаси. В 61-ата минута обаче Дукла откри резултата с първия си точен удар във вратата на пловдивчани, като Сватонски бе оставен непокрит при един ъглов удар на задната греда и успя да овладее топката и да я мушне под плонжа на вратаря Шеткус. До края Ботев не успя да възстанови равенството и трябваше да се примири със загубата.

Съставът на Ботев: Ернестас Шеткус, Стефан Станчев (Христов 46), Асен Караславов, Бобан Грънчаров (Чобанов 80), Артур Енрике (Марин 76), Томаш Иршак, Рубен Паласуелос (Рахов 63),  Костадин Дяков (Огнянав 46) Иван Цветков, (Атанасов 46), Тодор Неделев (Димитров 71), Станислав Костов (Ангелов 80)