Рубин съсече шампиона Зенит и взе Суперкупата на Русия

Носителят на Купата на Русия Рубин (Казан) спечели и Суперкупата на страната, след като победи с 2:0 шампиона Зенит в двубой, игран на стадион "Металург" в Самара. Възпитаниците на треньора Курбан Бердиев бяха по-добрият отбор на терена през по-голямата част от мача и заслужено постигнаха победата с голове на Бокети и Дядюн в рамките само на девет минути между 29-ата и 38-ата. Двубоят даде началото на футболния сезон в Русия, който ще бъде исторически за страната, след като първенството променя схемата си на "есен - пролет", както са повечето шампионати в Европа.

След равностойни първи минути от двубоя, в които и двата отбора пропуснаха няколко изгодни положения за гол, Рубин бе тимът, който успя да открие резултата. Роман Йеременко проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Салваторе Бокети надскочи защитата на Зенит и с глава простреля Владимир Малафеев за 0:1.

Само десет минути по-късно носителите на купата на Русия удвоиха аванса си чрез Владимир Дядюн, който прониза за втори път стража на питерц, изпреварвайки централния бранител Николас Ломбертс за подаване подаване от левия фланг на Рязанцев.

След тези два бързи гола Зенит така и не успя да се изправи на крака и да се върне в мача. Възпитаниците на Лучано Спалети пробваха да натиснат след почивката, но играта бе доста накъсана, заради множеството смени и в двата състава и фауловете, отсъдени от рефера Сергей Карасев.