Литекс с нова класика в контролите

Литекс се наложи с 3:0 над втородивизионния Видима-Раковски във втората си лятна контрола. "Оранжевите" постигнаха преди няколко дни победа със същия резултат над друг отбор от единната Б група. Футболистите на Христо Стоичков доминираха изцяло и освен трите гола създадоха още 5-6 чисти положения  и пропуснаха дузпа. Страхил Попов пък нацели гредата.

Още в 3-ата минута талантът Никола Колев откри резултата с хубав далечен удар, като за него това е втори гол във втора контрола. Герасим Заков също вкара втори гол във втория летен мач на отбора. В 24-ата минута той засече центриране от ляво на Васил Божиков и удвои аванса на домакините. Малко преди края на полувремето Страхил Попов улучи гредата и пропусна да покачи на 3:0. В 70-ата минута пък Янаки Смирнов пропусна да се разпише от дузпа, но 4 минути преди края на мача Румен Руменов оформи крайния резултат, също от дузпа.

Следващата проверка на Литекс е в неделя от 20.00 часа в Букурещ срещу местния Стяуа.

Литекс - Видима Раковски 3:0

1:0 Никола Колев (3')

2:0 Герасим Заков (25)

3:0 Румен Руменов (86-д)

Стадион: Градски, Ловеч, 100 зрители
Съдия: Ивайло Петров

Литекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 8. Никола Колев, 10. Герасим Заков, 14. Армандо Ваюши, 16. Страхил Попов, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 27. Момчил Цветанов (М. Иванов, Александров, Динчев, Грозев, Недялков, Борисов, Руменов, Славчев, Костадинов, Здравчев, Десподов, Смирнов)
Старши треньор: Христо Стоичков

Видима Раковски: Д. Желев, Стойчев, Райков, Минков, Пл. Кожухаров, Мекиков, Хр. Кожухаров, Игнатов, Гюзелев, Коларов, Любенов