Полша разгроми Куба с 3:0 в София (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Полша разгромиха Куба с 3:0 (25:23, 25:20, 25:23) в мач от 3-ия кръг на Група Е на финалите на Световната лига в „Арена Армеец“ в София. Така Полша спечели първото място в Група Е и на полуфинала ще срещне втория от Група F, в която играе България.

Двубоят Полша – Куба започна с превес на поляците, които поведоха с 5:2 и 8:4 при първото техническо прекъсване. Куба, която в днешния двубой започна без Роландо Сепеда, намали до 10:11. Поляците отново дръпнаха с 13:10 и това накара Орландо Блекууд да вземе прекъсване. Бартош Курек направи 14:11 с технична атака. Нова атака на Курек по правата и 15:11. Збигнев Бартман изведе Полша напред с 16:12 при второто техническо прекъсване. Бартош Курек заби ас – 18:13. Две поредни тройни блокади на  Куба намалиха резултата до 15:18. 18-годишният Йордан Бисет намали до 16:19. Атака в аут на Збигнев Бартман доближи Куба до 18:20. Андреа Анастази взе прекъсване. Последва ас на Йордан Бесет 19:21. Следващото изпълнение на Бисет излезе в аут. Нова атака на Йордан Бисет и 21:22. Пьотър Новаковски направи 23:21. Двойна кубинска блокада намали до 22:23. Пьотър Новаковски изведе „Дружина полска“ до геймбол. Сервис в аут на Йоандри Диас даде победата на Полша в първата част с 25:23.

Куба поведе в началото на втората част с 2:2, но Полша изравни до 2:2. Равенството се запази до 4:4, след което Куба поведе със 7:5. Сервис в аут на Збигнев Бартман даде преднина на Куба с 8:6 при първото техническо прекъсване.Полша изравни при 8:8 след двоен блок срещу атака на Йордан Бисет. „Дружина полска“ поведе с 10:9 след нова блокада срещу Бисет. Поляците поведоха с 16:12 при второто техническо прекъсване. Разликата бързо нарасна на 19:14 за поляците. Збигнев Бартман направи 20:14 след като бе оставен без блокада. Вилфредо Леон намали на 16:21 с перфектна атака по правата.  Хенри Бел намали на 17:22. Йордан Бисет заби през блока за 19:23, но при следващото разиграване Збигнев Бартман бе безкомпромисен 24:19. Начален удар в аут на Хенри Бел даде победата на Полша във втората част с 25:20.

Третият гейм започна равностойно до 4:4. Последва атака на Бартман и Полша поведе с 5:4. Полша поведе при първото техническо прекъсване с 8:6. Бартош Курек направи 10:7, а двойната полска блокада доведе резултата до 11:7. Куба намали до 10:12 след сервис в аут на Михал Винярски. Йордан Бисет заби ас – 11:12. Блок на Лиан Естрада направи резултата 12:13. Пьотър Новаковски изведе Полша напред с 16:13 при второто техническо прекъсване. Куба записа 3 поредни точки и изравни при 16:16. Поляците обаче бързо поведоха с 18:16. Резервата Раййдел Фондура изравни за 18:18. Марчин Мозджонек даде преднина на Полша  20:19. Троен полски блок направи 21:19. Тук Орландо Блекууд взе прекъсване. Кубинците съумяха да изравяният при 21:21. Полша спечели гейма с 25:23 и мача с 3:0 гейма след перфектна двойна блокада.

ПОЛША – КУБА 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)
ПОЛША: Пьотър Новаковски 11, Бартош Курек 8, Збигнев Бартман 17, Марчин Мозджонек 5, Лукаш Жигадло 1, Михал Винярски 6 – Кшиштоф Игначак-либеро (Якуб Ярош 1, Михал Ручяк, Павел Загумни)
Старши-треньор: Андреа Анастази
КУБА: Вилфредо Леон 5, Йоандри Диас 1, Исбел Меса 5, Хенри Бел 8, Йордан Бисет 16, Хорбер Кинтата 5 -  Кейбел Гутиерес-либеро (Лиан Естрада 1, Густаво Леива, Давид Фиел 2, Райдел Фундора)
Старши-треньор: Орландо Блекууд

СНИМКИ: ИВАН БЪЧВАРОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ПОЛША - КУБА 3:0 - ТУК!!!