ЦСКА разби иранския шампион - новите вкарват цели три гола (видео)

ЦСКА разби с 3:0 иранския шампион Сепахан в първата си контрола на турска земя. И трите гола за червените бяха дело на нови попълнения, две от които са на проби.

Първото попадение вкара Масимо Кода. Италианецът бе изведен от Бандаловски на добра позиция в 46-ата минута и с шут над вратаря откри резулта.

Шест минути по-късно отлична многоходова атака завърши с пас на Присо към Христо Янев, който останал очи в очи с резервния страж на иранците Садеги го преодоля и реализира във втора поредна контрола на новия си тим. На 3:0 покачи Педро Мендеш. В 84-ата минута Присо направи двойно подаване с Кода, настигна топката почти на аутлинията и центрира към 19-годишния португалец, който без проблем оформи крайния резултат.

През втората част ЦСКА тотално доминираше на терена и като по чудо на вкара още няколко попадения. Първо това можеше да стори Христо Янев. Малко след тази ситуация Янев отстъпи мястото си на Станко Йовчев, който в 63-ата минута стреля с глава след центриране на Бандаловски, но не улучи вратата. Две минути по-късно Лукас Саша и Мендеш комбинираха отлично по лявото крило, а атаката завърши с опасен изстрел на първия, който профуча покрай гредата.

Иначе през първото полувреме играта бе далеч по-равностойна. В 11-та минута армейците създадоха първото сериозно положение за гол. Бандаловски проби по дясното крило и след рикошет топката достигна до Шеридън, който от почти нулев ъгъл стреля в напречната греда.

След четвърт час игра футболистите на Стойчо Младенов наложиха известно превъзходство, но удари на Кода и Христо Янев профучаха покрай иранската врата. Опасен изстрел на Христо Янев пък бе избит с мъка от стража на Сепахан Мохамади.

В 29-ата минута иранците отговориха с удар от 30 метра на албанеца Сукай, който за малко не спря в мрежата на Макенджиев. Това бе първата по-сериозна възможност за Сепахан. В 35-ата минута ирански футболист стреля, но топката рикошира в тялото на Сукай, който беше паднал на голлинията на ЦСКА и по този начин предотврати сигурен гол.

ЦСКА - СЕПАХАН 3:0