Динамо (Загреб) вкара само два на третодивизионен тим

Съперникът на Лудогорец във втория предварителен кръг от Шампионската лига - Динамо (Загреб), победи с 2:0 третодивизионния Славия (Плетерница) в поредна си контрола преди началото на сезона. Попаденията за "модрите" реализираха Самир и Анте Рукавина във всяко от полувремената. Мачът беше и своебразен бенефис на капитана на Славия Милан Марчинович, който прекратява кариерата си.

Динамо игра без петимата си национали Милан Бадел, Йосип Симунич, Домагой Вида, Симе Вършалко и Иван Келава. Те ще се присъединят към отбора в края на седмицата, когато хърватският първенец заминава на лагер в Австрия.

Около 800 зрители изгледаха контролата, която премина при тотално надмощие на Динамо. Самир откри с глава след центриране на Иван Томечак в 9-ата минута, а в 71-ата влезлият като резерва нападател Анте Рукавина отблизо вкара за 2:0.

СЛАВИЯ (ПЛАТЕРНИЦА) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 0:1 (0:1)