Лудогорец започна по шампионски срещу 12-ия в Румъния

Лудогорец спечели с 1:0 срещу 12-ия в румънското първенство Астра (Плоещ) в първата си контрола на австрийска земя. Попадението за българския шампион вкара Мирослав Иванов в 31-ата минута. Димо Бакалов осъществи отличен пробив по лявото крило и с пас по земя намери абсолютно непокрития Иванов, който останал очи в очи със стража на румънците - Молдован, вкара в долния десен ъгъл.

В 70-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Александър Барт, който фаулира румънски футболист пред границата на наказателното поле.

Въпреки това разградчани продължиха да доминират на терена и можеха спокойно да отбележат втори гол, но вратарят на румънците на два пъти успя да спаси.

Срещата започна с опасен изстрел на Будеску от фаул, но Урош Голубович спаси. Постепенно футболистите на Ивайло Петев успяха да наложат надмощие в центъра на терена, което даде резултат след половин час игра, когато Мирослав Иванов успя да вкара победното попадение.

В 42-ата минута Ивановски опита да изравни, но стреля над напречната греда след меле в наказателното поле на разградчани.

Второто полувреме започна със силен изстрел на резервата Де Аморим, но Голубович успя да спаси. В 50-ата минута нов шут, този път на Ивановски, отново попадна в ръцете на вратаря на Лудогорец. Разградчани отговориха с опасна атака на Витиня по лявото крило, която завърши с прострелно центриране, но сантиметри не достигнаха на Димо Бакалов да вкара за втори път във вратата на Астра.

След час игра наставникът на българския тим Ивайло Петев извърши пет промени и пусна част от своите звезди в игра. Много силно се включи Иван Стоянов, който осъществи няколко добри атаки по дясното крило, които като по чудо не доведоха до нов гол в румънската врата.

В 70-ата минута Барт бе изгонен от игра, а главният рефер не позволи на орлите да вкарат футболист на мястото на централния защитник. Това подейства мобилизиращо на българите и до края на срещата те бяха далеч по-опасния отбор.

В 82-ата минута Марселиньо намери Иван Стоянов, който центрира, но Кишада не успя да засече топката. Минута преди края на редовното време Марселиньо стреля от 20 метра, но румънският вратар спаси. Последва нов набег и опасно центриране на Стоянов към Кишада, но топката отново не попадна в мрежата на Астра.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА 1:0

1:0 Мирослав Иванов 31

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Голубович, 5. Барт, 20. Шоко, 4. Теро Мантула, 77. Витиня, 8. Генчев (73-Димитров), 22. Миро Иванов, 19. Бакалов, 7. М. Александров, 14. Бургзорг, 80. Кайсара (в 60-ата минута влизат: Гулдан, Дяков, Марселиньо, Стоянов, Кишада)

АСТРА ПЛОЕЩ: Молдован, Мател, Мурешан, Гаман, Бен Джимя, Барбояну, Сето, Еначе, Будеску, Никулау, Ивановски

Снимки: Sportal.bg