Лос Анджелис Кингс завоюва купа "Стенли" (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Лос Анджелис Кингс завоюва купа "Стенли"  (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Лос Анджелис Кингс завоюва своята историческа първа купа "Стенли", след като спечели финалния плейоф на НХЛ срещу Ню Джърси Девилс с 4:2 победи. Финалната серия се играеше до четири победи от седем мача, като първите три "кралете" спечелиха, дръпвайки с внушителните 3:0 победи. Следващите две срещи бяха за "дяволите".

В снощния мач хокейният тим от Града на ангелите бе повече от безапелационен, разгромявайки опонентите си от Ню Джърси с 6:1 (3:0, 1:1, 2:0). Хеттрик за победителите записа Джеф Картър, а по две шайби забиха Тревър Луис и капитанът Дъстин Браун. Почетното попадение за Девилс отбеляза Адам Енрике.

Калифорнийската мечта се превърна в реалност, след като При числено превъзходство в разстояние на четири минути по време на първата част Дъстин Браун, Джеф Картър и Тревър Люис се разписаха и дадоха солиден аванс в полза на Лос Анджелис.

Вратарят на домакините Джонатън Куик се отличи със 17 спасени шайби в шестия финален двубой, но не успя да запише мач без допуснато попадение. След края на първите 20 минути публиката в препълнената зала "Стейпълс Сентър" скандираше "Искаме купата".

Минута и половина след началото на втората третина Картър вкара още едно попадение в полза на Лос Анджелис, но нападателят Адам Енрике върна един гол в полза на "дяволите". В третата част Тревър Люис и Мат Грийн реализираха нови попадения и оформиха крайното 6:1 в полза на "кралете", които печелят Купа Стенли за първи път в историята си. Лос Анджелис стана първият отбор, който завършва на осмо място в редовния сезон и след това печели титлата в НХЛ.

Ню Джърси имаше шанса да стане първият отбор, обърнал финална серия, след като изостава с 0:3. През 1942-а година Торонто печели Купа Стенли след обрат от 0:3 до 4:3 победи.