Цонга срещу Джокович на 1/4-финал в Париж

Поставеният под номер 5 в основната схема Жо-Вилфред Цонга (Франция) се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос" след успех с 6:4, 7:6 (6), 3:6, 3:6, 6:4 срещу представителя на Швейцария и 18-и поставен в схемата Станислас Вавринка.

Двамата тенисисти започнаха двубоя си вчера, но настъпилата тъмнина принуди организаторите да прекъснат срещата при 4:2 и пробив аванс за французина в решаващия пети сет. При подновяването на играта днес обаче Цонга загуби първия си сервис гейм и допусна изравняване на резултата. Въпреки че пропиля един мачбол при 5:4, световният номер 5 не сбърка при втората си възможност и заслужи победата след 4 часа и 6 минути игра. Това бе трети мач между французина и швейцареца и втори успех за Цонга. Както е известно, през миналия сезон двамата отново изиграха пет сета на "Ролан Гарос", но в третия кръг. Тогава обаче Вавринка се наложи с 4:6, 6:7(3), 7:6(5), 6:2, 6:3.

На 1/4-финалите Цонга ще се изправи срещу лидера в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия).