Бостън излъга Маями след продължение и изравни серията на Изток

Отборът на Бостън Селтикс победи Маями Хийт с 93:91 след продължение и по този начин изравни финалната серия в Източната конференция за 2:2. Пол Пиърс беше най-резултатен за „Келтите” с 23 точки, а Кевин Гарнет и Рейжон Рондо приключиха с по 17 и 15 точки, като двамата добавиха към сметките си съответно по 14 борби и 15 асистенции.

Леброн Джеймс отново беше над всички в състава на „Горещите” с 29 точки, Дуейн Уейд се отчете с 20, а Марио Чалмърс и Юдонис Хаслем завършиха с по 12 точки.

Възпитаниците на Док Ривърс доминираха през първото полувреме и след силна и ирганизирана игра в защита и нападение успяха да отворят преднина от 14 точки на почивката – 61:47.

След подновяването на играта през второто полувреме „Горещите” се активизираха, а силни изяви на Чалмърс и Уейд отново върнаха гостите в мача. В заключителните 12 минути баскетболистите на Маями продължиха с натиска и стигнаха до равенството – 89:89 след края на редовното време.

В продължението резултатността не бе висока, като играчите и на двата отбора залагаха повече на защитата в опит да се предпазят от грешки. Първи резултата в допълнителните пет минути откриха Хийт след кош на Хаслем, но това бе всичко за тях. Под другия кош първо Даниелс вкара един от два наказателни удара, а след това и Рондо записа на сметката си един кош след пробив и един фал, с което подпчетата победата на тима си.