Спартак (Плевен) приключи аматьорския си период със 7:0 над Ботев (Козлодуй)

Шампионът на Северозападната В група Спартак /Плевен/ разгроми у дома с 7:0 Ботев /Козлодуй/ в среща от 30-ия последен кръг на първенството.

Според програмата двубоят трябваше да се играе в крайдунавския град, но по молба на плевенчани и с джентълменското съгласие на ботевци мача се проведе в Плевен.

За радост на 3000 зрители селекцията на треньора Красимир Бислимов се справи с лекота със съперника. Без особено да се напрягат домакините решиха всичко още до 4-ата минута, когато резултата стана 2:0. Първо във 2-ата Янислав Иванов бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и откри головата сметка на своите. Малко след това с удар от далечно разстояние Станислав Краев удвои аванса.

Секунди по-късно Кристиян Григоров с глава изпрати топката в гредата над козлодуйския страж Асенов. Последваха опасни, но неточни удари на Симеон Рудашки и Тихомир Тодоров. Така се стигна до 24-ата минута, когато пас с пета на Янислав Иванов изведе Краев сам срещу Асенов и нападателя направи резултата категоричен. Малко преди почивката голмайстора беше близо до хеттрик, но не успя да преодолее Асенов.

Натискът на спартаковци продължи и през втората част. На два пъти Станислав Иванов пропусна на метър пред голлинията. Краев пък прехвърли вратаря, но топката срещна лявата греда. После дойде времето на Рудашки. Първо в 80-ата минута с диагонален шут той покачи на 4:0. Същият повтори изпълнението след няколко минути и резултата стана 5:0. След това Любомир Иванов бе изведен сам срещу Асенов и технично търкулна топката под плонжа му за 6:0. Секунди преди последния съдийски сигнал на Михаил Михайлов Краев достигна до хеттрик, фиксирайки крайното 7:0.

16. Локомотив /Др/    2   5   22    13:68    11

- От актива на Локомотив /Мездра/ са отнети шест точки.

- Отборите на Ботев /Криводол/ и Локомотив /Дряново/ се отказаха от участие след края на есенния полусезон, а Янтра /Габрово/ в началото на пролетния полусезон. До края на първенството съперниците им ще печелят служебно с по 3:0.