Белгия отново би България във Варна

Волейболистките от националния отбор на България загубиха втора поредна контрола срещу Белгия. След като вчера момичетата на италианския селекционер Марчело Абонданца отстъпиха с 0:3, днес паднаха с 1:3 (25:23, 21:25, 25:27, 16:25) в третата приятелска среща между двата тима, играна тази вечер в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Българките започнаха отлично мача и поведоха с 4:1. След това обаче те допуснаха да им бъдат отбелязани 5 поредни точки и белгийките не само изравниха, но и поведоха в резултата с 6:4. Българските момичета изравниха при 7:7. Нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне с повече от две точки аванс, а резултатът бе изравняван 12 пъти, последно при 23:23. В крайна сметка България, макар и трудно, взе гейма с 25:23. През втората част отново българските "лъвици" започнаха по-добре и успяха да поведат в резултата, но грешките им при посрещането и в атака позволиха на Белгия да изравни при 5:5. След нови две равенства гостите успяха да натрупат преднина от три точки, която поддържаха до 19:19, когато България изравни. Отново грешките на българките позволиха на гостите от Белгия да спечелят гейма с 25:21.

Третият гейм стартира оспорвано, като и двата отбора си сменяха водачеството в резултата. Двата отбра на два пъти изравняваха резултата, след което белгийките поведоха с 13:11. След този резултат българските волейболистки реализираха 9 поредни точки и обърнаха до 20:13 в своя полза, благодарение на отличния сервис на Елица Василева, която пропусна вчерашната контрола заради прищипан нерв. Със самоотвержена игра волейболистките на Белгия обаче успяха да стопят изоставането си от 7 точки и взеха трудно гейма с 27:25. Българките започнаха много добре четвъртата част и набързо дръпнаха с 6:1, но отново лошото посрещане и слабата игра на блокадата позволиха на белгийките не само да изравнят при 7:7, но и да поведат с 4 точки при 12:8. До края на гейма белгийките бяха повече от категорични и спечелиха с 25:16, а с това и мача с 3:1.

За българския тим Елица Василева реализира 26 точки. Това бе последна  проверка за България преди започващия другата седмица първи турнир Група "В" на Европейската лига, който ще се играе във Варна, на 8 юни (петък) срещу Швейцария. На следващия ден българките срещат тима на Франция, а на 10 юни (неделя) играят срещу силния тим на Турция. Началото и на трите срещи е от 17.30 часа в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица и ще бъдат предавани пряко по БНТ2 и БНТ Свят.

Снимка: narodensport.eu