Джокович обърна Сепи в петсетов маратон

Световният №1 Новак Джокович (Сърбия) постигна много труден успех в четвъртия кръг на турнира от Големия шлем в тениса "Ролан Гарос", след като се наложи в петсетов двубой над 22-ия в схемата представител на Италия Андреас Сепи с 4:6, 6:7 (5), 6:3, 7:5, 6:3. Джокович срещна големи трудности срещу вдъхновения Сепи, който бе на път да хвърли бомбата на турнира до момента, след като поведе с 2:0 сета след пробив в подаването на Джокера в първия сет и успех след тайбрек във втората част. В тези моменти световният номер 1 не успяваше да намери ритъма на играта си и допускаше прекалено много непредизвикани грешки, което даде предимство на Сепи.

След загубения тайбрек обаче Джокович се мобилизира и вдигна темпото на играта си, за да вземе със силна игра следващите три сета, за да затвори мача след 4 часа и 18 минути игра.

За номер 1 в света това беше осма победа над Сепи в осем мача, макар този път да спечели изключително трудно. Сърбинът изненадващо загуби първите два сета след серия от грешки, но след това успя да покаже качества и да стигне до успеха. Джокович, шампион от Откритото първенство на Австралия тази година, направи 9 пробива и 77 непредизвикани грешки.

Сърбинът наниза общо 45 печеливши удара срещу 43 на съперника си. Любопитен факт е, че Джокович едва за трети път в кариерата си печели мач, в който е губил с 0:2 сета. След този успех Джокович запази шансове да спечели четвърти пореден трофей от турнир от Големия Шлем. За сърбина това е 25-та поредна победа на турнир от Шлема и 12-то поредно участие на четвъртфинал.

Той очаква в следващия си мач победителя от двубоя между Станислас Вавринка (Швейцария) и номер 5 Жо-Вилфред Цонга (Франция).