Ясен е първият 1/4-финал на "Ролан Гарос", Ерани елиминира още една шампионка

Поставената под номер 21 в основната схема Сара Ерани (Италия) отстрани още една бивша шампионка от Откритото първенство на Франция по тенис. Италианката
надделя с 6:0, 7:5 срещу победителката от надпреварата през 2009 година Светлана Кузнецова (Русия) и така за първи път в кариерата си се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос". В следващата фаза Ерани, която елиминира във втория кръг шампионката от 2008 година Ана Иванович, ще мери сили с 10-ата поставената Ангелик Кербер (Германия). Тя, от своя страна, се наложи с 6:3, 7:5 срещу Петра Мартич (Хърватия).

Кузнецова бе неузнаваема на старта на 1/8-финалния двубой. Тя не успя да спечели нито един от сервис геймовете си и изостана в сетовете след само половин час игра. Във втората част бившата номер 2 в света постепенно навлезе в ритъм. Това обаче не се оказа достатъчно, за да постигне обрат срещу Ерани. Заемащата 24-о място в световната ранглиста италианка направи пробив за 2:0, но веднага след това самата тя изпусна подаването си в третия гейм. Кузнецова, 26-а поставената в схемата, осъществи нов пробив за 4:3, но сервирайки за втория сет, загуби подавнаето си и резултатът не изравнен - 5:5 гейма. 25-годишната Ерани нанесе съкрушителния удар с пробив за 7:5 и така след час и 33 миниути игра се поздрави с успеха в мача. По този начин тя ще стане и първа ракета на Италия при обновяването на световната ранглиста.

В другия двубой, игран по същото време, Кербер престоя на корта час и 42 минути по пътя към 1/4-финалите във френската столица. 24-годишната германка започна с пробив за 2:0, но в третия гейм самата тя изпусна подаването си. Мартич обаче загуби концентрация в края на първия сет и се пропука отново за 3:5, а малко по-късно изостана в частите.

Във втория сет отново Кербер стартира с ранен пробив, но той бе върнат за 4:4. Германката демонстрира здрави нерви и хъс за победа и с още един пробив за 6:5 се доближи на гейм от успеха. Въпреки че пропусна два мачбола, при третия Кербер сложи край на спора.