Нани с контузия след загубата от Турция

Луиш Нани получи контузия на десния крак при загубата на Португалия от Турция с 1:3 в контролна среща снощи в Лисабон, съобщава местната преса. Крилото на Манчестър Юнайтед, който отбеляза почетното попадение за домакините, пострада след сблъсък със съперник през второто полувреме и доигра последните минути на мача накуцвайки.

От лекарския щаб на отбора заявиха, че травмата на Нани не изглежда сериозна, но въпреки това, той ще премине обстойни медицински изследвания днес. "Нани има оток на дясното ходило, но не мисля, че контузията е сериозна. Той чувства дискомфорт, но съм оптимист за бързото му възстановяване", коментира лекарят на националния тим Енрике Жонес. Португалия играе първия си мач на Евро 2012 на 9 юни срещу Германия.