Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Генералната репетиция на Португалия се оказа провал, Кристиано пропусна дузпа (видео)

Португалия загуби с 1:3 от Турция последната си контрола преди Евро 2012. Кристиано Роналдо и съотборниците му бяха изненадани от бойката игра на гостите, които с бързи контри стигнаха до малко очакван успех в Лисабон. Турците се представиха много по-силно, отколкото в мача срещу България във вторник, спечелен от тима на Абдула Авджъ с 2:0. В интерес на истината гостите предимно се защитаваха, но не пропуснаха да се възползват от пробойните в защитата на португалците. За крайния резултат помогна и пропускът на Роналдо от дузпа в средата на второто полувреме. Неговият съотборник в Реал Мадрид Пепе пък си отбеляза автогол в предпоследната минута.
Наставникът на Португалия Пауло Бенто заложи на очакван титулярен състав, в който Роналдо и Луиш Карлуш Нани действаха по крилата, а на върха на атаката бе поставен Уго Алмейда. Домакините стартираха с настроение, но турците бяха добре подредени в защита и не допускаха сериозни опасности пред вратата на Волкан Демирел. В 35-ата минута гостите организираха атака отляво, последва центриране към Умут Булут и след като никой не попречи на нападателя на Тулуза, той опъна мрежата зад Руи Патрисио. Преди това съперниците си размениха по един удар в гредата чрез Хамит Алтънтоп и Уго Алмейда.

В началото на второто полувреме нова грешка в португалската отбрана стана причина за още едно попадение на Булут. Таранът на Турция открадна топката и с мощен шут я заби във вратата. Нани намали с хубав изстрел по земя след пас на Роналдо, а самият Кристиано можеше да изравни, но пропусна дузпа. Това не бе всичко. В 89-ата минута нескопосан опит на Рикардо Коща да изчисти завърши с комичен автогол на Пепе. Така португалците останаха без победа в трите си последни мача. В предишните два те завършиха при нулеви равенства с Полша и Македония.

ПОРТУГАЛИЯ - ТУРЦИЯ 1:3
0:1 У. Булут (35)
0:2 У. Булут (53)