Скиавоне отпадна от борбата за трофея на "Ролан Гарос"

Шампионката от 2010 година Франческа Скиавоне няма да може да се бори за втори трофей от Откритото първенство на Франция по тенис през този сезон. Италианката отпадна в третия кръг на надпреварата след загуба с 6:3, 3:6, 6:8 срещу заемащата 63-ото място в света Варвара Лепченко (САЩ). По този начин американката си осигури двубой на 1/8-финалите срещу шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия).

31-годишната Скиавоне, която отстрани в предишния кръг първата ракета на България Цветана Пиронкова, започна добре мача с пробив за 2:0, но загуби подаването си в третия гейм. Все пак с още един пробив за 3:1 тя си осигури успеха в сета.

Във втората част 26-годишната Лепченко осъществи така важния пробив за 5:3, след което спечели подаването си и изравни резултата. Третата част бе доста динамична и двете тенисистки имаха своите шансове за успех. Те си размениха общо седем пробива. Лепченко обаче показа по-здрави нерви и концентрация в края на двубоя и взе сервис гейма на Скиавоне за 7:6. Веднага след това представителката на САЩ отрази четири брейкпойнта, а минута по-късно реализира първия си мачбол след 3 часа и 2 минути игра във френската столица.

Това бе трети официален сблъсък между двете тенисистки и втора победа за Лепченко.