Ферер отнесе Южни, руснакът се извинява на публиката (видео)

Поставеният под номер 6 в основната схема Давид Ферер (Испания) не даде никакъв шанс на руснака Михаил Южни в мача им от третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Испанецът се наложи с 6:0, 6:2, 6:2 след само час и 41 минути игра и така на 1/8-финалите ще мери сили с победителя от срещата между 20-ия поставен Марсел Гранойерс и Пол-Анри Матийо.

Въпреки че до момента Южни имаше преднина от 4 успеха и 2 загуби срещу Ферер, в днешния мач той бе неузнаваем. В първия сет руснакът не успя да спечели нито едно от подаванията си и след само 20 минути игра изостана в резултата.

След като все пак спечели първия си гейм в двубоя, 29-годишният Южни написа с крак на корта "съжалявам", като така се извини на публиката за слабото си представяне. Въпреки всички усилия да окаже някаква съпротива на Ферер руснакът така и не успя да го стори и се отчете само с четири взети гейма в целия мач.

Бившият номер 8 в света направи 39 непредизивкани грешки, докато при испанеца те бяха 11. Все пак 27-ият в схемата Южни направи с 3 печеливши удара повече от Ферер - 15 срещу 12.