Квитова е на 1/8-финал на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 4 в основната схема Петра Квитова (Чехия) се класира за 1/8-финалите на "Ролан Гарос", след като победи в три сета 109-ата в света Нина Братчикова (Русия) с 6:2, 4:6, 6:1. Така в следващата фаза в Париж шампионката от "Уимбълдън" ще се изправи срещу спечелилата мача между 14-ата в схемата Франческа Скиавоне (Италия) и Варвара Лепченко (САЩ).

Квитова стартира двубоя с ранен пробив за 2:0, но в следващия гейм самата тя се пропука. 22-годишната чешка тенисистка реализира обаче нов пробив за 3:1 и това се оказа достатъчно, за да вземе първия сет след 28 минути игра при 6:2.

Втората част премина под доминацията на Братчикова. Рускинята осъществи два пробива за 1:0 и 4:1 и въпреки че изпусна подаването си в осмия гейм, все пак изравни сетовете.

В решаващата трета част Квитова показа класата си и даде само гейм на 26-годишната си опонентка. С два пробива за 2:0 и 5:1 чехкинята си осигури победата след час и 46 минути игра.

В друга среща от третия кръг днес представителката на Казахстан Ярослава Шведова записа успех с 6:4, 7:5 срещу Карла Суарес Наваро (Испания) и така на 1/8-финалите ще играе срещу победителката от двубоя между Кристина Макхейл (САЩ) и защитаващата титлата си На Ли (Китай).