Буфон с контузия след загубата от Русия

Вратарят на италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон е получил контузия в рамото по време на контролата с Русия играна снощи и загубена от "адзурите" с 0:3. За щастие на селекционера Чезаре Прандели, от лекарския щаб на тима са казали, че проблемът не е сериозен и ще бъде отстранен до началото на Евро 2012.

Буфон започна мача като титуляр, но бе заменен на полувремето от Морган Де Санктис. Според информациите, той е бил изваден от игра като предпазна мярка, за да не се стигне до по-сериозен проблем.

Докато Буфон бе в игра, той не допусна попадение във вратата си. През втората част обаче заменилият го Де Санктис далеч не бе на ниво и допусна три гола, за един от които има изключитено голяма вина.