Григор Димитров се предаде срещу Гаске след мъжка битка (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров, загуби с 1:3 сета (7:5, 5:7, 2:6, 3:6) двубоя от втория кръг на "Ролан Гарос" срещу представителя на домакините Ришар Гаске. Гришо показа много силен тенис, но неприятна контузия в края на втория сет на практика предреши изхода на мача. Българинът спечели първия сет със 7:5 и имаше шанс да вземе и втория, като водеше с 5:4 гейма, но след едно продължително разиграване от 32 удара се стигна до неприятното разтежение и след това Димитров така и не можа да се съвземе и предаде сета - 5:7. До края на мача той направи всичко по силите си да се задържи в срещата, но в третия сет загуби с 2:6, а в четвъртия се предаде при 3:6.

Григор поведе в началото с 1:0 сета, след като спечели първата част от срещата със 7:5. Българинът се представи на отлично ниво в този сет и осъществи два пробива в подаването на 20-ия в световната ранглиста, първо, за да върне пробив на Гаске, а след това и при 5:5, за да получи правото да сервира за мача при 6:5. След това с мощни сервиси от над 200 километра в час той спечели подаването си на 0, за да завърши сета при 7:5 след близо час игра.

Във втория сет срещата вървеше гейм за гейм преди Гришо да успее да пробие за 5:4 в своя полза. Тогава обаче се стигна до неприятния момент при 30:40, който обърна тотално развитието на срещата.  При едно страхотно разиграване с 32 отигрвания при 40:30 за Гаске при 5:4 за българина и негов сервис във втория сет, нашият получи схващане в бедрото, което му костваше точката за пробив, а в крайна сметка и сета. Веднага след последния удар в отиграването Григор се свлече на земята, където остана повече от минута. В оставащите геймове от сета Димитров се опита да бъде равностоен съперник на французина, но болката бе много силна и Гаске спечели със 7:5. Така Гаске изравни резултата в сетовете - 1:1.

В третия сет Григор игра с много по-малък капацитет от възможностите си и загуби с 2:6. Все пак на моменти отново показа страхотни отигравания и затрудни максимално съперника.

В началото на четвъртия сет играта вървеше гейм за гейм. Димитров обаче имаше доста трудности да печели своите подавания и на няколко пъти трябваше да спасява точки за пробив на своя съперник, но той показа силна воля и се държеше в мача до шестия гейм, когато след поредица от равенства Гаске все пак успя да пробие подаването на българина и да поведе с 4:2. След това двамата тенисисти си размениха по един бърз гейм, за да доведат нещата до 5:3 в полза на Гаске. Накрая французинът спечели и следващото си подаване и така затвори сета и мача в сроя полза.

Това бе първо участие на Григор Димитров във втория кръг на "Ролан Гарос".