Цвети Пиронкова продължи лошата серия срещу Скиавоне (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, след като регистрира петата си загуба срещу Франческа Скиавоне (Италия). 24-годишната пловдивчанка записа поражение с 6:2, 3:6, 1:6 срещу шампионката от надпреварата в Париж през 2010 година след 2 часа и 5 минути игра. Италианката, която е поставената под номер 14 в схемата, ще се изправи в следващата фаза срещу победителката от мача между Варвара Лепченко (САЩ) и 19-ата поставена Йелена Янкович (Сърбия).

Двубоят бе изключително динамичен, а Цвети и Скиавоне си размениха общо 14 пробива. Заемащата 41-ото място в световната ранглиста българка започна силно двубоя и след 35 минути игра спечели първия сет. Пиронкова направи пробив за 2:0, след което обаче изпусна подаването си в третия гейм. Няколко минути по-късно Цвети блесна с къса топка и стигна до нов пробив за 3:1, след което направи още един за 5:1. Скиавоне успя да намали изоставането си, но не и да обърне развоя на частта - 2:6.

Във втория сет и двете тенисистки имаха множество възможности за пробив. Пиронкова отрази брейкпойнт в самото начало на частта, но в третия гейм се пропука. Все пак българката върна пробива за 2:2, но импулсът в играта й продължи кратко. Нови два пробива на 31-годишната италианка за 3:2 и 6:3 доведоха двубоя до решаващ трети сет.

В него Пиронкова имаше ранна инициатива и осъществи важен пробив за 1:0. Това обаче се оказа и последният спечелен от нея гейм в мача, а и на тазгодишния "Ролан Гарос". До края Скиавоне бе безмилостна и без особени трудности стигна до крайната победа.

Българката, която никога в кариерата си не е преминавала втория кръг на турнира от Големия шлем във френската столица, остави в статистиката 3 двойни грешки и 1 ас. При Скиавоне тези показатели бяха 9 и 1. Цвети завърши мача с 19 печеливши удара и 39 непредизвикани грешки срещу съответно 27 и 29 за италианката.

ГАЛЕРИЯ от мача ПИРОНКОВА - СКИАВОНЕ 3:6, 1:6 - ТУК!!!