Квитова с убедителен успех във втория кръг на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 4 в основната схема Петра Квитова (Чехия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, след като се справи без проблеми с Урсула Радванска (Полша) с 6:1, 6:3 след 70 минути игра. Така чешката тенисистка ще срещне в следващата фаза в Париж победителката от двубоя между Нина Братчикова (Русия) и Клер Фьорстен (Франция).

22-годишната Квитова реализира три пробива в първия сет - за 2:1, 4:1 и 6:1, и след 24 минути поведе в резултата. Във втората част световната номер 4 пропиля брейкпойнт в четвъртия гейм, но малко по-късно компенсира пропуска с пробив за 4:2. Въпреки че изпусна един мачбол в деветия гейм, шампионката от "Уимбълдън" все пак сложи точка на спора при втората си възможност.

Това бе първи официален мач между Квитова и 79-ата в света Урсула Радванска.

Друга представителка на Чехия - Клара Закопалова, отстрани 16-ата в схемата Мария Кириленко с 6:4, 3:6, 6:3/ Поставената под номер 22 Анастасия Павлюченкова пък се наложи с 4:6, 6:3, 6:3 срещу унгарката Мелина Цинк.