"Ла фурия" вкара 4 на Южна Корея, пренебрегнатите от Дел Боске над всички (видео)

Световният и европейски шампион Испания се наложи с 4:1 над Южна Корея в поредната си контрола преди старта на Евро 2012. Отборът на Висенте дел Боске изкова успеха си през второто полувреме, когато паднаха три от попаденията във вратата на Жин-Хеон Ким. Въпреки че още след победата над Сърбия преди няколко дни стана ясен окончателният състав на "Ла фурия" за еврофиналите, в днешната проверка участие взеха и футболисти, които не попаднаха сред избраниците на селекционера. Халфът на Бетис Бенят Ечеберия и левият бек на Малага Начо Монреал дори започнаха като титуляри и бяха сред най-добрите в редиците на Испания. Ечеберия се отличи с перфектна асистенция към Фернандо Торес за първия гол, а след почивката силно включване направи и друг пренебрегнат от Дел Боске играч - Роберто Солдадо. По ирония на съдбата стрелецът на Валенсия подаде за попадението на Алваро Негредо, който беше предпочетен пред него и ще пътува за Полша и Украйна.

"Английската" атака на испанците в лицето на Торес, Хуан Мата и Давид Силва с впечатляваща лекота стигаше до голови ситуации. Торес пропусна едно положение в 5-ата минута, но в 12-ата беше безкомпромисен и с глава откри резултата след подаване на Ечеберия от левия фланг. Това бе гол номер 28 за нападателя на Челси с екипа на националния отбор и той излезе на четвърто място във вечната ранглиста на Испания, изпреварвайки Фернандо Мориентес.

Последваха минути на поделено надмощие, а отборът на Южна Корея показа сериозен потенциал в офанзивен план и на няколко пъти можеше да изравни. Азиатците разчитаха на добре организирани контратаки, които определено затрудниха бранителите пред Рейна. В 43-ата минута До-Хеон Ким простреля стража на Ливърпул с мощен шут от около 20 метра, а в ответната акция Мата от удобна позиция прати топката в аут.

Начо Монреал даде своя принос за победата с добро включване в началото на втората част, при което ударът му беше спрян с ръка от противников защитник. Чаби Алонсо спокойно реализира дузпата за 2:1, а малко по-късно Сантиаго Касорла от фаул вкара трети гол за "Ла фурия". След направените смени темпото на игра спадна, но испанците направиха успеха си още по-убедителен след точен удар на Негредо, който оползотвори добро подаване на резервата Солдадо.

Последната контрола на иберийците преди еврофиналите е срещу Китай.

ИСПАНИЯ - ЮЖНА КОРЕЯ 4:1 (1:1)
1:0 Фернандо Торес (12)
1:1 До-Хеон Ким (43)
2:1 Чаби Алонсо (52) д.
3:1 Санти Касорла (58)
4:1 Алваро Негредо (81)