Пиронкова обърна Викмайер и се класира за II кръг на "Ролан Гарос" (ГАЛЕРИЯ)

Пиронкова обърна Викмайер и се класира за II кръг на "Ролан Гарос"  (ГАЛЕРИЯ)

Българската тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на "Ролан Гарос", след като обърна белгийката Янина Викмайер и победи с 3:6, 6:0, 6:3 за 1 час и 51 минути игра. Въпреки че изгуби първия сет, Цвети не загуби ритъм и показа блестяща игра през втората и третата част, когато даде само три гейма на опонентката си. В следващия кръг първата ни ракета ще играе срещу финалистката от миналата година и шампионка от 2010-а Франческа Скиавоне, която по-рано днес се наложи над Кимико Дате-Крум от Япония с 6:3, 6:1.

Срещата започна равностойно, като двете тенисистки си взимаха подаванията, но при 2:1 за Викмайер и сервис на Пиронкова, белгийката стигна до два брекпойнта и въпреки че Цвети успя да спаси първия, нямаше късмет при втория и допусна пробив. При 5:3, когато Викмайер сервира за сета, българката изоставаше с 0:30, но направи три поредни точки и получи чудесна възможност да върне пробива, но не успя да се възползва от нея. Шансът не й се усмихна и при втория брейпойнт, до който стигна, и в крайна сметка белгийката взе подаването си и поведе в резултата след 35 минути игра.

Във втория сет обаче Цвети показа коренно различна игра и демонстрира чудесен бекхенд. Тя тотално доминира на корта като не даде нито един гейм на опонентката си и спечели сета с 6:0 за 24 минути игра, за да доведе мача до трета решителна част.

Преди началото на последния сет Янина Викмайер поиска медицински таймаут заради болки в крака. След около 5-минутно прекъсване обаче, тя се върна на корта. Цвети започна отново много силно като взе подаването си и успя да стигне до нов пробив във втората част, с което спечели и осми пореден гейм. Белгийката обаче бързо върна пробива и намали на 2:1, а после изравни резултата. Петият гейм се оказа много труден за Цвети, която поведе с 40:0, но допусна изравняване и впослествие трябваше да отразява три брекпойнта. В крайна сметка обаче българката успя да спечели подаването си, а в следващия гейм стигна и до решителен пробив и поведе с 4:2. Цвети запази преднината си и при 5:3 стигна до мачбол, а при последвалото разиграване Викмайер изпрати топката в аут и с това донесе успех за Пиронкова.

Цвети завърши срещата с едва 13 непредизвикани грешки, докато опонентката й направи 31. Българката записа и четири аса, а двойните грешки бяха 4 за Пиронкова срещу 8 за Викмайер. С успеха си първата ни ракета защити 100-те точки, които спечели миналата година за достигането си до втория кръг и заработи 28 хиляди евро. Срещу следващата си съперничка - Франческа Скиавоне, Цвети е играла четири пъти и няма регистрирана победа, като последната среща между двете бе миналата година в Брюксел.

ГАЛЕРИЯ от мача ПИРОНКОВА - ВИКМАЙЕР 3:6, 6:0, 6:3 - ТУК!!!