Спартак (Плевен) се завърна в професионалния футбол

От следващият сезон плевенския Спартак ще играе в професионалния футбол. Воденият от Красимир Бислимов тим си осигури тази възможност след като победи с 4:0 Академик /Свищов/ в среща от 29-ия кръг на Северозападната В група.

Срещата се игра на неутрален терен в град Левски, заради наказание на плевенчани. Въпреки това през всичките 90 минути спартаковци бяха с класа над съперника. Освен четирите попадения те пропиляха още толкова стопроцентови възможности пред вратата на „студентите”. Опитният Цветан Петров откри головата сметка на своите в 35-ата минута. Интригата отпадна секунди след това, когато Васил Шопов удвои преднината на плевенчани. Десетина минути след почивката Симеон Рудашки покачи на 3:0. В последните секунди на мача левия защитник Атанас Атанасов стреля неспасяемо от 30 метра, фиксирайки крайното 4:0. Свищовският тим също създаде няколко добри атаки, но не успя да стигне поне до почетно попадение.

След този успех и равенството на Локомотив /Мездра/ в Горна Оряховица спартаковци остават недостижими на върха кръг преди края на шампионата.