Контузеният Дел Потро започна с победа на "Ролан Гарос"

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, въпреки че игра с контузия на лявото коляно. Номер 9 в схемата Дел Потро победи с 6:2, 6:7 (5), 6:2, 6:1 Алберт Монтаниес (Испания). Аржентинецът, полуфиналист на "Ролан Гарос" през 2009 година, поиска медицинска помощ в края на втория сет.

Бившият шампион на Откритото първенство на САЩ загуби втория сет след тайбрек с 5:7, но в следващите два сета даде на съперника си само три гейма. Във втория кръг Дел Потро ще играе с Едуард Роже-Васлиен (Франция). Аржентинецът достигна до полуфиналите на "Ролан Гарос" през 2009 година, когато загуби от бъдещия шампион Роджър Федерер (Швейцария). Няколко месеца по-късно Дел Потро победи Федерер на финала на Откритото първенство на САЩ.

В друг мач от днес шампионът за 2003 година Хуан Карлос Фереро от Испания също се класира за втория кръг в Париж. Фереро спечели лесно срещу Жонатан Дасниер дьо Вежи с 6:1, 6:4, 6:3. Във втория кръг испанецът ще играе с номер 21 Марин Чилич. Хърватинът победи Даниел Муньос (Испания) с 6:4, 6:4, 7:5. Италианецът Фабио Фонини постигна първата победа в турнира в мъжката схема днес, след като се наложи над Адриан Манарино (Франция) със 6:0, 7:5, 6:1.