Господ реши: Лудогорец е новият шампион на България (видео + снимки)

Лудогорец е новият шампион на България. Това стана факт след невероятна драма срещу ЦСКА, в която с гол на Мирослав Иванов през първата част разградчани победиха с минималното 1:0 и изпревариха армейците с една точка на върха.

В срещата имаше всичко - много заряд, три червени картона, а ЦСКА уцели и три греди, което се оказа фатално за техните амбиции за титлата.

Мачът в Разград започна с огромно превъзходство за Лудогорец. От своя страна наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов излезе с прекалено дефанзивна тактика, с която без да иска напълно изолира от играта Румен Трифонов, представил се изключително слабо като ляв външен халф и Борис Галчев, който сбърка почти всяка топка, достигнала до него. Именно слабото представяне на двамата даде сериозен тласък на домакините, които овладяха средата на терена и атаките пред гостуващата врата следваха една след друга.

В началото разградчани отправиха два опасни изстрела чрез Мирослав Иванов и Иван Стоянов, които като по чудо не намериха целта. В 11-ата минута Гъргоров успя да вкара топката в мрежата на ЦСКА, но бе в положение на засада и попадението правилно беше отменено.

Така се стигна до 20-ата минута, в която Мирослав Иванов изпълни перфектен пряк свободен удар и заби топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите. В 25-ата минута армейците можеха да изравнят, но след центриране на Галчев от корнер Пламен Крачунов нацели напречната греда. В 44-ата минута централният бранител на червените Ангел Грънчов пък получи директен червен картон за настъпване на Станислав Генчев и по всичко изглеждаше, че домакините лесно ще спечелят мача.

Драмата обаче тепърва предстоеше.

В началото на втората част Георги Кабаков изгони и треньора на червените Стойчо Младенов, който поиска червен картон за Дяков за удар с лакът срещу Мораеш. От тук до края на срещата ЦСКА тотално надигра своя съперник, но късметът и най-вече неумението на футболистите да реализират създалите се многобройни положения лишиха червените от титлата.

В 58-ата минута положението на Лудогорец стана страшно, след като Светослав Дяков получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в центъра на терена.

След изпълнението на фаула Крачунов стреля с глава, но за втори път нацели гредата. Натискът на гостите продължи и в тези минути по всичко изглеждаше, че те ще стигнат до така жадуваното изравнително попадение.

Най-близо до него бяха в 64-ата минута, когато Присо имаше отличен шанс да вкара, но от изключително удобна позиция уцели напречната греда - трета в актива на ЦСКА.

До края на срещата и Мораеш опита да реализира от фаул, но стражът на домакините Урош Голубович показа класа и изби в ъглов удар.

Така Лудогорец, макар и с голяма доза късмет, стана заслужен шампион на България за първи път в своята история. Преди няколко дни разградчани спечелиха и купата на България, което е без прецедент в родния футбол за новак в елита.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0

1:0 Мирослав Иванов 20