Анархия спечели Каменица ФЕНкупа в Русе, шампионът Дунав 2010 отпадна (видео)

Отборът на Анархия спечели регионалния полуфинал на Каменица ФЕНкупа в Русе, чиято програма бе променена в движение заради постоянните валежи. Турнирът продължи повече от очакваното, но пък тревната настилка на единствения стадион в Русе бе съхранена, а „звездите от квартала“ от Силистра и Русе успяха да се включат в „турнира на годината“.

Най-добре ФЕНкупа 2012 в Русе завърши за Анархия – без нито една загуба момчетата стигнаха до титлата, като във финалния мач се наложиха с минималното 1:0 над тима на Марисан. Шампионите отбелязаха гола през първото полувреме и уверено запазиха преднината си през второто, за да си осигурят титлата и класиране на Големия финал на ФЕНкупа 2012 през септември. На националните финали се класират и финалистите от Марисан.

На 3-то и 4-то място след наказателни удари се класираха съответно отборите на ФК Русе и ФК Черноломец. Освен награди за четирите най-добри отбора в региона, организаторите връчиха и 3 индивидуални приза. Тимът на Стършел бе отличен за „Най-спортсменски отбор", Венцислав Найденов от Анархия бе обявен за „Най-добър вратар", а „Най-атрактивен състезател" на Русе и региона е бившият шампион на България с Литекс Мариян Тодоров, който сега е сред лидерите на Марисан.

Индивидуалните награди, грамоти и подаръци призьорите получиха от Кирил Глушков, мениджър събития в „Каменица“ АД, а регионалните победители получиха умалено копие на специалния юбилеен трофей на Каменица ФЕНкупа 2012.

Голямата сензация на турнира бе отпадането на националния шампион на Каменица ФЕНкупа 2011 Дунав 2010 на 1/4-финал. Тимът загуби от ФК Черноломец след 1:1 в редовното време и 3:4 след дузпите. Въпреки факта, че не успяха да дублират титлата си, дунавци събраха и най-много гласове от феновете в двудневната кампания за селекция на ФЕНотбор. Тимът излъчи своя капитан Валентин Керчев да се включи в Звездния демонстративен мач с патрона на ФЕНкупа 2012 Христо Стоичков и още една световна футболна звезда.

Селекцията на ФЕНотбора продължава и в следващите регионални полуфинали, като тимът с най-много фенове във всеки град ще има представител на вълнуващото събитие, а един от всички гласували ще спечели чисто нов 32-инчов телевизор Samsung. Със своето участие на стадион „Дунав” и с малко късмет Атанас Илиев от Русе ще гледа Европейското по футбол на новия си телевизор, а футболистът на шампионите Марисан Илиян Илчев ще си почива в Албена, благодарение на новата награда на Албена АД и Каменица ФЕНкупа.

Следващият регионален полуфинал от програмата на най-големия турнир по футбол за аматьори ще бъде на столичния стадион „Академик“ на 2 и 3 юни, когато фенове и участници ще могат да се срещнат на живо с две от най-големите имена в българския и световния футбол – Христо Стоичков и Мартин Петров.