Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Федерер загуби сет, но се справи с "Комара"

Швейцарецът Роджър Федерер (№2 в ранглистата на ATP) надигра с 6:2, 5:7, 6:1 испанеца Хуан Карлос Фереро в сблъсък между двама бивши водачи в световната ранглиста от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Рим. Федерер доминираше на корта в първия сет, но във втория 32-годишният Фереро, известен с прякора "Комара", направи мача далеч по-оспорван и успя да осъществи пробив при 5:5, след което изравни резултата в сетовете със своя сервис. В решаващата трета част обаче 30-годишният Федерер поведе с 3:0, а при 3:1 спечели още три поредни гейма и сложи точка на спора, класирайки се за 1/4-финалите, където ще се изправи срещу италианския №1 Андреас Сепи.

Федерер вече има 30 победи и 3 загуби от началото на сезона, като е спечелил 23 от последните си 24 срещи. Миналата седмица той триумфира за трети път в кариерата си в Мадрид, но никога не е успявал да спечели в Рим, където има два загубени финала (2003, 2006).

Междувременно, място на 1/4-финалите си осигури и световният №5 Жо-Вилфред Цонга. Френският тенисист елиминира в третия кръг аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 6:4, 6:1. В спор за място на 1/2-финалите играчът с прякор "Мохамед Али" ще се изправи срещу световния №1 и шампион от миналата година Новак Джокович (Сърбия).