Много сълзи и легендарен СуперПипо на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан обърна и надви Новара с 2:1 в последния си мач за този сезон и в кариерата на Филипо Индзаги, Дженаро Гатузо и Алесандро Неста с екипа на „росонерите”. Именно СуперПипо се превърна за пореден път през последните 11 години в герой за своя тим, като вкара победния гол в 83-ата минута. Преди това Сантиаго Гарсия беше открил в 20-ата минута, а Матийо Фламини беше изравнил в 56-ата минута.

Голът на Индзаги е негов 126-и за клуба в юбилейния му и последен мач №300, както и първи от историческите два гола срещу Реал Мадрид (2:2) в Шампионската лига през ноември 2010 година насам.

Днешният мач на "Джузепе Меаца" бе доста специален за „росонерите”, които се разделиха с голяма част от своите символи през този век. Напуснаха Дженаро Гатузо, Филипо Индзаги, Алесандро Неста, а почти сигурно и Кларънс Зеедорф, които са в клуба от над 10 години. Преди първия съдийски сигнал феновете в Курва Суд извадиха големи фланелки на любимците си Рино, Сандро и Пипо с техните номера и им благодариха за всичките прекрасни моменти. Гатузо дори не успя да сдържи сълзите си в отборната прегръдка преди срещата.

Халфът изведе отбора с капитанската лента, но подобно на целия сезон на „росонерите” контузии не липсваха. Така още в 11-ата минута заради травма в глезена напусна Кевин-Принс Боатенг и на негово място влезе Фламини.

Преди почивката гостите играха по-добре и заслужено водеха с първия гол в Серия „А” на аржентинеца Гарсия. Въпреки това Зеедорф от 5-6 метра и Алберто Акуилани от метър в края на полувремето пропуснаха да изравнят.
Втората част обаче мина изцяло под доминацията на „росонерите”, които в никакъв случай не искаха да изпратят своите шампиони със загуба. Така след греда на Зеедорф и страхотно спасяване на Фонтана при удар на Ибрахимович Матийо Фламини изравни в 56-ата минута.
Французинът получи подаване от Антонио Касано и от 11 метра не сгреши. Последваха силни минути за домакините, но Зеедорф отново пропусна.
В 66-ата минута целият стадион стана на крака, когато Пипо Индзаги влезе на мястото на Касано. Легендарната деветка на миланския гранд застана на върха на атаката и целият отбор играеше за него, за да вкара той гол.
Малко по-късно - в 78-ата минута, Алесандро Неста влезе на мястото на Алберто Акуилани, който пропусна да се разпише секунди преди това. Тифозите отново станаха на крака заради поредния свой любимец, когото виждаха за последен път с екипа на любимия Милан.
Няколко минути по-късно стадионът се взриви, когато с магическо подаване Зеедорф изведе Индзаги зад защитата. 38-годишният голмайстор пое топката на гърди и от воле я изпрати в мрежата в типичния си стил, който го направи идол на тифозите.
Нападателят дори се просълзи от емоцията, която изпита за 126-и и в същото време последен път с „червено-черния” екип.
До края на мача Пипо можеше да вкара още веднъж, а Джанлука Дзамброта и Зеедорф в продълженията също пропуснаха да реализират в последния си мач.
Така Милан завърши сезона на второ място с актив от 80 точки. Звездата на тима Златан Ибрахимович пък приключи сезона с 28 гола в калчото и общо 35, което е рекорд за него. Почти сигурно той ще стане голмайстор на калчото този сезон, ако Диего Милито не вкара пет гола срещу Лацио по-късно тази вечер. По този начин шведският голаджия ще стане първият футболист в историята на Серия "А", ставал голмайстор с два различни отбора, след като направи и това през 2009 година с екипа на Интер, когато заби 25 попадения.
След края на двубоя Адриано Галиани и целият отбор слязоха на терена, за да изпратят подобаващо своите съотборници. Вицепрезидентът на „росонерите” награди своята деветка с медал за мач №300 и благодари поотделно на Неста, Пипо, Гатузо, Дзамброта и Марк ван Бомел.
Първите трима отидоха под „Курва Суд” и Гатузо отново се разплака.
Сълзите си нямаше как да скрие и Масимо Амброзини, който се разделя с множество приятели. Това се случи още с Дзамброта, Ван Бомел, Галиани и множеството тифози по трибуните. Признателният шеф се обърна към напускащите: "С вас преживях великолепни години. Наистина сте големи шампиони и велики мъже. Пожелавам си да изживея отново така прекрасни години като тези с вас."
Гатузо също взе микрофона и изрази признателността си към тифозите с "Благодаря ви за всичко и Форца Милан до края на живота ми! Не се предавайте, тъй като тази фланелка е много специална".