Юве завърши с рекорд и емоции уникалния шампионски сезон

Отборът на Ювентус завърши сезон 2011/2012 без загуба, което не се бе случвало в историята на Серия "А". Новите шампиони надвиха с 3:1 Аталанта в последния шампионатен мач, който бе такъв въобще за легендата на торинци Алесандро Дел Пиеро. Настроението на "Ювентус Стейдиъм" бе приповдигнато от самото начало и остана такова до края.

Двубоят започна с логичен натиск на новите шампиони, които искаха да зарадват тифозите си. Привържениците на Юве издигнаха хореография с три звезди, с която посрещнаха любимците си. Още в десетата минута Лука Мароне взриви трибуните. Той получи хубав пас с пета от Марко Бориело и с тупалка отляво намери близкия ъгъл на вратата на Джорджо Фрецолини - 1:0. Пропуски до края на полувремето направиха Херман Денис от гостите и Бориело от домакинския отбор, за да се стигне до 28-ата минута. Дел Пиело получи пас от Емануеле Джакерини и с премен нисък изстрел направи 2:0. Това бе гол №289 за символа на Юве с бяло-черния екип.

В 57-ата минута тифозите изпратиха на крака своя идол и клубна легенда, който излезе с екипа на Юве за последен път в Торино. Дел Пиеро бе титуляр и носеше капитанската лента в състава на Антонио Конте за последен път в Серия "А", след като ръководството не поднови договора му. Рекордьорът по мачове и голове с екипа на Старата госпожа напуска клуба след близо 20 години и над 700 двубоя. Очаква се другата неделя срещу Наполи във финала за купата на Италия Делпи да изиграе последната си среща за Ювентус в Рим.

Освен смяната на Але второто полувреме на мача предложи един автогол на Стефан Лихтщайнер в 82-ата минута и попадение от дузпа на Андреа Бардзали, който получи шанс да бие дузпа в самия край, когато тъкмо бе заменил Джорджо Киелини. Бранителят не изпълни никак лоша дузпа, с което фиксира крайното 3:1, с което пък Юве завърши сезона без поражение и триумфира с 28-ата си шампионска титла.