Италия с категорично 3:0 над Германия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Европейският вицешампион по волейбол Италия постигна втора победа на олимпийската квалификация в София. Възпитаниците на селекционера Мауро Беруто победиха категорично Германия с 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) в последна среща от третия ден на турнира, която е от Група II, играна тази вечер пред около 500 зрители в "Арена Армеец". Срещата бе наблюдавана от президентът на италианската федерация Карло Магри, а също така мениджърите и спортните директори на голяма част от най-добрите отбори в Серия А1 и част от половинките на италианските национали.

Така волейболистите на "Скуадра адзура" са на второ място във временното класиране с 5 точки след 2 победи от 2 мача, докато германците, които са сигурни полуфиналисти са лидери с 6 точки след 2 победи и 1 загуби. Утре е последният мач в групата между Италия и Словакия, а Бундестима почива. Срещата е от 17:30 часа и ще бъде предавана пряко по телевизия БНТ2.

Италианците тръгнаха мощно и бързо дръпнаха с 6:2 и 11:6. Постепенно Германия стопи изоставането си до 10:12 след блокада на Гьорг Гроцер, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Италия. Разликата отново нарасна до 20:14 след блокада и контра на Михал Ласко, но германците за пореден път намалиха до 20:19. В крайна сметка "адзурите" измъкнаха гейма с 25:22 след атака на Луиджи Мастранджело. Втората част започна по-добре за момчетата на Витал Хейнен, които поведоха с 8:5 до първата техническа пауза след силна игра на Гроцер. След това италианските волейболисти постепенно стопиха изоставането си, изравниха при 19:19 и дори дръпнаха с 22:19 след серия от силни сервиси на Мастранджело. Италия успя да затвори гейма в своя полза при 25:21 след атаки на Симоне Пароди и блокада на Иван Зайцев и поведе с 2:0. Третият гейм стартира напълно равностойно и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Италия. Германците веднага обърнаха резултата, а при 11:10 Гьорг Гроцер реализира мощен ас, който повали италианското либеро Андреа Бари, който бе изваден, за да му се спре кръвотечението от носа. Играта продължи точка за точка, но все пак разликата леко нарасна при 22:19 след ас на Макс Гюнтор. "Адзурите" веднага изравниха при 22:22 след няколко грешки на Германия и дори поведоха с 23:22 след блокада на Мастранджело. Последваха две атаки в аут на Себастиян Шварц и разпределителя Симон Тишер - 25:22 и 3:0 за Италия.

Най-полезен за италианския тим бе Михал Ласко с 12 точки (55% ефективност в атака), а Луиджи Мастранджело завърши с 11 точки (7 блока!!!, 1 ас и 60% ефективност в атака) за успеха. За Германия Гьорг Гроцер реализира 18 точки (1 блок, 5 аса и 36% ефективност в атака), но и неговите усилия се оказаха недостатъчни.

ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)
ИТАЛИЯ: Луиджи Мастранджело 11, Симоне Пароди 9, Михал Ласко 12, Иван Зайцев 10, Драган Травица 4, Алесандро Фей 10 - Андреа Бари-либеро (Иржи Ковар 1)
Старши-треньор: Мауро Беруто
ГЕРМАНИЯ: Себастиян Шварц 9, Симон Тишер 1, Бьорн Андрае 5, Маркус Бьоме 4, Гьорг Гроцер 18, Кристиян Дюнес 4 - Маркус Щоервалд-либеро (Йохен Шьоопс 2, Лукаш Кампа, Макс Гюнтор 5)
Старши-треньор: Витал Хейнен.

СНИМКИ: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 - ТУК!!!