Италия излъга Финландия с 3:2 в София! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Европейските вицешампиони от Италия излъгаха Финландия с 3:2 (25:21, 16:25, 30:28, 16:25, 16:14) във втория мач от Група II на Олимпийската квалификация за мъже в София.

Финландците имаха предимство почти през цялата среща, но в най-важният момент, изгубиха инициативата и допуснаха драматична загуба с 2:3.

Италианците започнаха двубоя със самучвстиве записаха успех в първата част 25:21. Финландците засилиха началния удар във втората част и разбиха посрещането на либерото Андрае Бари. Момчетата на Даниел Кастелани смазаха италианците с 25:16.

Нищо в играта на Италия обаче не се промени и момчетата на Мауро Беруто продължаваха да подхождат високомерно към срещата. За момент това изглеждаше напълно нормално с оглед на преднина от осем точки при 18:10 в третия гейм. По един ас от двамата братя Ойванен обаче върнаха Суоми в частта и изоставането им бе намалено до само две точки при 18:20. При 23:23 се стигна до равенство, като адзурите имаха сериозни претенции към отсъжданията на реферите. Финландците получиха възможност дори да затворят гейма при 27:26, след като сервис чекмедже на Мати Ойванен не остави шансове на посрещането на италианците. Все пак тимът от Апенините демонстрира по-здрави нерви и стигна до 30:28.

В четвъртата част обаче нямаше прошка за високото самочувствие на Италия и Мико Еско и компанвия набързо си осигури комфортна преднина при 10:6, а след това и при 16:9 и ново 25:16.

В решителния пети гейм отново Финландия тръгна по-добре и поведе с четири точки при смяната на полетата - 8:4. Фините дори задържа преднина от три точки при 9:6 и 11:8. Тук обаче "Адзурит"е нанесоха удара си и заиграха на максимални обороти, като стигнаха до равенството при 11:11. Обратът оказа своето влияние и ритъма в играта на финландците се изгуби, като атаките на Еско през центъра станаха лесно предсказуеми. Така с много рутина Италия затвори мача в гейма след блок на Михал Ласко.

ФИНЛАНДИЯ - ИТАЛИЯ 2:3 (21:25, 25:16, 28:30, 25:16, 14:16)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 9, Анти Ситала 9, Оли Кунари 19, Мико Ойванен 18, Мати Ойванен 16, Юка Лехтонен 2 - Паси Хиваринен-либеро (Мати Хиетанен 4, Туомас Самелвуо 9, Ееми Тервапорти, Константин Шумов 2)
Старши-треньор: Даниел Кастелани
ИТАЛИЯ: Луиджи Мастрандели 8, Симоне Пароди 13, Михал Ласко 24, Иван Зайцев 2, Драган Травица 8, Алесандро Фей 10 - Андреа Бари-либеро (Самуеле Папи 1, Кристиан Савани 8, Емануеле Бирарели 1)
Старши-треньор:  Мауро Беруто

СНИМКИ: ИВАН БЪЧВАРОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ФИНЛАНДИЯ - ИТАЛИЯ 2:3 - ТУК!!!