Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 1:2

Ицо изригна мощно - Боби се криел като мишка от тамян, зададе 3 скандални въпроса на шефа на БФС

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков отново нападна остро президента на БФС Борислав Михайлов. Камата заяви, че достатъчно време го е чакал да се наиграе. Той покани Михайлов на публичен дебат с детектора на лъжата. Голмайсторът на световното първенство в САЩ попита риторично защо ги няма феновете по българските стадиони.

"Чаках ги достатъчно да се наиграят. Те се мислят, че са всичко днес с българския футбол. Това е подигравка с българския футбол, треньори, ръководители, футболисти, публика. Защо ги няма феновете? Защо има скандали? Защо мачове не се играят? Това говори ясно и красноречиво, че те нямат място в българския футбол. И по-точно този, който ги води. Чаках го достатъчно време да се наиграе и той се наигра. От днес нататък има един, който застава срещу него. И той знае кой е.

Виждате, че след 12 мача, аз мълчах, една дума не казах. Поздравявах съдиите преди мач, поздравявах ги след мач. Аз гледам хората в очите. Нямаше ли проблеми с мачовете? А мача в Търговище, когато дадоха 2 дузпи и изгониха вратаря? А съдийството в Стара Загора, Монтана, Разград, Бургас и къде ли не? Но не са само моите мачове. На мача Локомотив - Левски вчера нямаше ли дузпи? И ми подмятат някакви листчета как двата отбора били ощетени еднакво. Нещата са толкова много загрубели. Затова най-официално каня Боби Михайлов на публичен дебат с детектора на лъжата. Нека да не се крие като мишка от тамян. Нека телевизиите излъчват на живо този дебат и хората видят на живо всичко", каза Стоичков в сутрешния блок на TV7.

"Аз на Боби Михайлов ще му задам три простички въпроса. Дали той като президент на БФС е участвал в манипулиране на резултати от мачове на националния отбор? Участвал ли е в тото схеми на българското футболно първенство? Третият въпрос е участвал ли е в нареждане на съдийски групи и правил ли е натиск върху съдиите за определи мачове - той или шефът на съдиите? Като задам аз три въпроса, така и той на мен може да зададе три. Има си специалисти, които чрез детектора на лъжата ще определят на кой от двамата ще му трепне сърчицето. Ще изчакаме хората да преценят кой е прав и кой е крив. Да застане и да говори! Ето аз говоря", добави разпалено легендата на ЦСКА и Барселона.

"Гледаме нещата, които стават реално в българския футбол. Изкарайте всички срещи, съдии, делегати къде са били и какво са правили. Това е подигравка с всички. И ще го чакам още тоя. Той сега се държи както при загубата с Швеция - хвърли си ръкавиците и избяга от съблекалнята. Това е сериозна новина, защото не го знаете. Сам си хвърли ръкавиците и излезе, защото не можел да стои повече на слънце. Тогава той сам се смени (в мача за 3-4 място с Швеция на САЩ'94 Михайлов получи четири гола през първото полувреме и на почивката бе заменен от Пламен Николов - бел. ред). Христо Стоичков не е против четвъртите в света. От тях има 4 човека в Изпълкома. Михайлов не е сам четвърти в света, ние бяхме 22-ма тогава. Христо Стоичков никога не влиза в схеми и няма да влезе. Докога да ги трая? Значи той може да се подиграва с моя труд и на отбора, а аз да си мълча", заяви още Камата.

"Подкрепа от Платини? Саркози беше много голям приятел на Платини, но го смениха снощи. Видяхте когато хората негодуват какво стана. Една птичка пролет не прави. Мишел Платини от много време е уведомен какво става в българския футбол, ако не знае Боби Михайлов", довърши Стоичков.