Познат край за Балъков: Обрат и загуба в последния кръг (видео)

Отборът на българския наставник Красимир Балъков - Кайзерслаутерн, завърши сезона в Бундеслигата с поражение, след като отново игра добре, но допусна пълен обрат при гостуването си на Хановер 96 и загуби с 1:2 на "АВД Арена". Успехът гарантира на домакините участие в европейските клубни турнири и през следващия сезон. Тимът на Бала поведе в резултата след само седем минути игра, но с автогол на Бугера преди почивката и гол на Я Конан с глава през второто полувреме домакините успяха да обърнат и да вземат трите точки.

Възпитаниците на Балъков стигнаха първи до гола, след като още в 7-ата минута крилото Пиер де Вит се разписа с удар с десния крак покрай плонжа на Цийлер, след като бе изведен на добра позиция от Оливер Кирх.

Още преди почивката обаче слабата отбрана на Лаутерите за пореден път пусна лек гол, с който Хановер 96 се върна в мача. Дидие Я Конан отправи удар, който се отклони в тялото на Александер Бугера и изненада стража Тобиас Зипел преди да се оплете в мрежата му за 1:1.

През второто полувреме Хановер натисна противника си и стигна до така желания от наставника Мирко Сломка втори гол, който донесе на отбора трите точки и място в европейските клубни турнири през следващия сезон. Точен за домакините бе Дидие Я Конан, който надскочи защитата на гостите и с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Тобиас Зипел за 2:1. До края на мача домакините умело владееха повече топката и без да допускат опасности пред своята врата, задържаха аванса си, за да стигнат до успеха.