Морати: Милан или Юве? Все ще помогнем на някой от тях

Собственикът на Интер Масимо Морати е доста разочарован от поражението с 1:3 от Парма, което спря серията от положителни резултати на отбора и най-вече изхвърли "нерадзурите" от Шампионската лига 180 минути преди края на сезона. Три дни преди градското дерби с Милан, което решава битката за Скудетото, петролният магнат няма преференции кой да стане шампион измежду вечните съперници на клуба му Милан и Ювентус. "Излизаме в дербито с необходимата нагласа, както винаги е било. В този двубой обаче ние няма да сме фаворити. На кой да направим подарък? На Ювентус или Милан? Сигурно е, че ще зарадваме единия или другия отбор. Нямам предпочитания за шампиона. Който и да спечели от тях Скудетото, на мен ми е все едно", коментира тъжният Морати.

При успех срещу "росонерите" играчите на Интер ще направят шампион вечния съперник Юве, а при загуба от "червено-черните" момчетата на Масимилиано Алегри ще имат шансове до края на първенството да се борят да защитят титлата си.

Човек номер едно при "черно-сините" съжалява за загубата на "Енио Тардини", която бе първа под ръководството на новия треньор Андреа Страмачони. "През първото полувреме Интер игра добре. Водехме в резултата, а с малко повече концентрация пред гола можехме да удвоим аванса си и да си решим срещата. Когато бъркаш обаче, грешките се наказват, а дори можеш и да загубиш, както стана с нас. Интер сбърка и в защита, и в нападение и сега съжаляваме за липсата на концентрация пред гола през първите 45 минути. Относно Страмачони, не смятам, че вчера той е сбъркал. Не го виня за загубата", допълни Морати, който е начело на клуба от 1995 година.