Цветан Соколов с най-висока оценка от Тренто

Волейболният национал Цветан Соколов получи една от трите най-високи оценки дадени от най-големия италиански волейболен сайт volleyball.it на играчите на Итас Диатек (Тренто) в драматично загубения финал (V-Day) в Серия А1 от Мачерата с 2:3 гейма снощи. Колегите от volleyball.it са дали оценка и като цяло на отбора на БГ Тренто.

7,5 - ТРЕНТО (за целия сезон) - Приключиха запомнящ се сезон с три трофея, доминираха в редовния сезон на Серия А1, но останаха втори в шампионата и трети в Шампионската лига. Във V-Day загубиха убийствения си инстинкт, след като Хуанторена, който беше факторът на полето се контузи и продължи да играе само за чест. Трябваше да се борят до последната точка, но сгрешиха фатално. Но също така спечелиха гейм с убедителното 25:12.

7 - РАФАЕЛ (3 точки, 1 блок, 1 ас) - Почти винаги режисира правилно играта на отбора в мача, затрудни съперниците със сервисите си в първите два гейма. Благодарение на него Тренто направи серия от 10 брейк точки и също така направи ас-чекмедже. Ще го запомним с единичката му блокада срещу Савани във втория гейм.

7 - МИТАР ДЖУРИЧ (13 точки, 5 блока, 73% ефективност в атака) - Влезе в час през втория гейм и затвори пукнатините в блокадата, записа 8 от 11 в атака. Направи обичайните грешки от сервис за център.

7 - СОКОЛОВ (5 точки, 62% ефективност в атака) - Беше героят в тайбрека, игра без страх и пое много рискове. Стойчев го пусна в игра твърде късно, когато Османи се контузи, а Матей вече мислише за съблекалнята.

6,5 - ЕМАНУЕЛИ БИРАРЕЛИ (13 точки, 6 блока, 58% ефективност в атака) - Скоростно разгада играта на Травица и 6 пъти беше на правилното място. Игра със злоба, но в атака не винаги му се получаваше, както искаше.

6,5 - АНДРЕА БАРИ (55% позитивно и 33% перфектно посрещане) - Най-добрият му гейм бе петия (88%), като цяло стоеше стабилно срещу атаките на "червеното-белите", но често прехвърляше топката в полето на съперника.

6,5 - ДОРЕ ДЕЛА ЛУНГА (67% позитивно и 33% перфектно посрещане) - Използваха го за заместник на Казийски в задно поле. Държа се добре в защита.

5,5 - ОСМАНИ ХУАНТОРЕНА (11 точки, 38% ефективност в атака, 58% позитивно и 37% перфектно посрещане) - Заминава си от Тренто с 9 титли, но след едно представяне, което е далеч от това, което показа в предишните финали. Липсваше сервисът му, а след като се контузи буквално изчезна заради болката, която го измъчваше до края. Отказа да го сменят, за да остане на полето до последно. Стоически стоя на терена в тайбрека със сълзи на очи и изкривено лице от болка. За това поведение обаче, заслужава аплодисменти.

5 - МАТЕЙ КАЗИЙСКИ (15 точки, 1 блок, 47% ефективност в атака, 53% позитивно и 26% перфектно посрещане) - Капитанът започна страхотно (със 75% и 71% в атака) и също така стабилен в посрещане въпреки бомбите на Мачерата, но с течение на времето се отдръпна от играта и след контузията на Османи, не можа да осигури надеждна алтернатива на Рафаел. Завърши тайбрека с 25% в атака (2 от 8) и 3 грешки, въпреки, че последната топка бе в полето, а съдията я даде аут.

5 - ЯН ЩОКЪР (11 точки, 1 блок, 2 аса, 36% ефективност в атака) - Изгледа първия V-Day като зрител, във втория бе MVP, след като подписа с Тренто, а в третия (настоящия) просто отсъстваше от полето. Изигра един мач с много колебания. Започна слабо, подобри играта си в течение на мача, но след това отново попадна в дупка (0% в атака в третия и 17% в атака в четвъртия гейм) и повече не излезе от нея.

ФОТОГАЛЕРИЯ от V-DAY 2012: ТРЕНТО - МАЧЕРАТА 2:3 - ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от V-DAY 2012: ТИТЛА И РАДОСТ ЗА МАЧЕРАТА, БОЛКА ЗА ТРЕНТО!!!