И легендарният "Анфийлд" стана на крака за Стилиян Петров

Легендарният стадион “Анфийлд” подкрепи с 60 секунди аплодисменти Стилиян Петров в битката му с левкемията. “Ливърпул” прие “Астън Вила” в мач от Висшата лига, а в 19-ата минута агитката на гостите даде тон за аплаузите. Още преди мача във форумите на запалянковците на двата тима имаше дискусии за подкрепа. Част от феновете на “Ливърпул”, включително на практика цялата трибуна “Коп”, също ръкопляскаше.

На терена “Вила” измъкна с голям късмет точка - 1:1. Домакините изпуснаха дузина голови положения, уцелиха и 3 греди. Но попадението на Крис Хърд за “Вила” и точката могат да се окажат спасителни. Тимът е с 34 точки, на 6 над изпадащите.