Селтик шампион с 6:0 - играчите: Това е само началото!

Отборът на Селтик подпечата 42-ата си титла на Шотландия с размазващо 6:0 при гостуването си на Килмарнък, след което "детелините" са недостижими на върха в класирането на Висшата лига. Чарли Мългрю бе архитектът на разгрома, реализирайки два гола и изработвайки сам още две попадения. Макар да се нуждаеха само от точка, за да вдигнат титлата, гостите от Селтик не оставиха никакви съмнения кой е по-добрия отбор на терена и още преди почивката водеха с 4:0. Мългрю откри резултата в 8-ата минута, а Ловенс удвои в 17-ата. Отново Мългрю в 35-ата минута направи резултата класически, а Гари Хуупър точно преди почивката направи 0:4. Крайното 0:6 гостите оформиха с два гола в последните две минути на двубоя. Първо Джо Ледли елегантно прехвърли стража на гостите за 0:5 в 88-ата минута, а след това Гари Хуупър оформи крайното 6:0 за Селтик с втория си гол в мача.

След края на двубоя футболистите на "детелините" празнуваха отличието си, обличайки тениски с надпис "Шампиони 2012: това е само началото!". След фалита на Рейнджърс и отнемането на 10 точки от актива на "сините", Селтик вече има преднина от 31 точки пред вечния си съперник.