Звезда вече диша във врата на Партизан

Цървена звезда далеч не изигра най-добрия си мач, но победи с 2:0 гостуващия Борац (Чачак) и се намира само на 3 точки след шампиона и лидер във временното класиране Партизан. "Звездашите" бяха във великолепно настроение след триумфа срещу вечния съперник за Купата на Сърбия през седмицата и над 25 000 зрители на "Мала Маракана" се бяха настроили за голово шоу. Вместо това, футболистите от Чачак оказаха максимална съпротива и почивката дойде при нулево равенство. Чак в 70-ата минута Дарко Лазович откри за Звезда, а бразилецът Каду успокои наставника Роберт Просинечки, оформяйки крайното 2:0 в заключителните секунди.

Партизан играе днес срещу Хайдук (Кула). "Гробарите" стартираха втория полусезон с аванс от 10 точки пред Цървена звезда, но направиха две равенства и интригата около титлата се върна с пълна сила.

Снимка: Sportal.rs