Донадони също не спря Милан (видео)

Отборът Милан победи с 2:0 Парма като гост в първата среща от 28-ия кръг на Серия "А" пред препълнения "Енио Тардини" и погледа на Силвио Берлускони. Точни за шампионите бяха Златан Ибрахимович в 17-ата минута от дузпа и Урби Емануелсон в 55-ата минута, след като пробяга над 50 метра с топката в крака.
Успехът бе заслужен за "червено-черните", които още на няколко пъти най-вече чрез Ибрахимович и Емануелсон пропуснаха да вкарат още голове, а отлични намеси имаше и Антонио Миранте.

Домакините пък на два пъти бяха спирани от гредите. Първо Тиаго Силва бе на път да си отбележи автогол с глава в 41-ата минута, а в последните секунди на срещата и Серджо Флокари нацели горната греда на Кристиан Абиати. Италианският страж пък показа добър рефлекс в 84-ата минута, след като преди това липсваха опасности пред неговата врата.

180 секунди на терена престоя и Дженаро Гатузо, който се завърна в игра след повече от шест месеца. Ветеранът на миланския гранд се контузи още в първия кръг срещу Лацио и чак днес влезе резерва в последните минути.

Успехът е 18-и за "росонерите", които вече имат 60 точки в актива си, докато за Златан Ибрахимович попадението е 20-о и той продължава да води в класация при реализаторите.

Съставът на легендата на Милан Роберто Данадони бе обещал да се надиграва със своя противник и започна по-активно срещата в схемата 3-5-2. Все пак при първата си добра атака гостите стигнаха до гола. Ибра свали една топка с глава, към Емануелсон, който стреля силно и Кристиан Дзакардо спря с ръка коженото кълбо в наказателното поле. Реферът Банти отсвири дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от шведската звезда на гостите.

Две минути по-късно Емануелсон пропусна на празна врата от два метра, изпращайки над вратата избита от Антонио Миранте топката след фаул на Ибрахимович.

В 41-ата минута Тиаго Силва с глава нацели горната греда над своя вратар Кристиан Абиати и за малко да си вкара автогол при опит да избие топката. Минута по-късно Ибра, останал очи в очи с Миранте, си поведе дълго топката и пропусна да удвои преди почивката.

Втората част започна по-активно за гостите, които чрез Ибрахимович пропуснаха да удвоят. Така се стигна до 55-ата минута, когато Емануелсон пое топката в своята половина и преодоля двама противници. Холандецът видя, че Ибра е в засада и пусна топката напред фронтално срещу вратата на домакините. Шведът остави топката да мине между краката му, след което Емануелсон я догони преодоля Миранте и удвои за радост на близо 5000 тифози на "червено-черните" зад вратата на "дуковете".

Холандецът и Антонио Ночерино имаха добри възможности за трети гол, а Миранте спаси за пореден път силен удар на Ибрахимович.

Минутите преди края домакините станаха отново по-активни, но едва в края създадоха повече напрежение пред вратата на "росонерите", когато в игра се появи и третият нападател Стефано Окака, но Абиати и гредата отново попречиха на тима да се разпише.

Така няколко седмици след като спря Ювентус, Роберто Донадони и неговите момчета не успяха да се противопоставят на шампионите, които вървят към защита на Скудетото си.

Загубата е 11-та за "дуковете", които са на 17-то място с 31 точки.

В следващия кръг Милан приема Рома, преди да домакинства на Барселона в първия четвъртфинал от Шампионската лига. През седмицата "червено-черните" гостуват на Юве в среща-ревнаш от полуфиналите за Купата на Италия, като първият мач завърши с победа на "бианконерите" с 2:1 на "Джузепе Меаца".

Собственикът на гостите Силвио Берлускони отдавна не бе ходил на гостуване на своя тим в калчото, като преди мача обяви, че скоро се завръща на президентския пост.