Мъри спря похода на Джокович в Дубай

Най-добрият тенисист на Великобритания Анди Мъри нанесе първа загуба на световния номер 1 Новак Джокович през 2012 година. Шотландецът победи сръбският си опонент с 6:2, 7:5 в 1/2-финален мач на турнира в Дубай и по този начин му попречи да завоюва историческия си четвърти пореден трофей от надпреварата. Това бе 12-и сблъсък между Джокович и Мъри и пети успех за световния номер 4. На финала Мъри ще се изправи срещу победителя от срещата между третия в ранглистата Роджър Федерер (Швейцария) и осмия поставен в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).

24-годишният шотландец демонстрира невероятната си форма още от самото начало на двубоя. Мъри осъществи пробив за 4:2, след което с още един пробив сложи край на първия сет при 6:2 след само половин час игра.

Във втората част шотландецът продължи да бъде по-инициативният от двамата тенисисти. Мъри отново проби сервис гейм на съперника си в самото начало за 2:0 и по всичко изглеждаше, че няма да има проблем да затвори мача. При 5:3 шотландецът сервираше за спечелването на сблъсъка, но точно тогава се пропука и Джокович върна пробива. Тази моментна слабост в играта на Мъри не продължи дълго и той направи решаващия пробив за 7:5, с което сложи точката на спора след час и 22 минути престой на корта.

Анди завърши двубоя с 5 аса и 3 двойни грешки, докато поставеният под номер 1 в схемата сърбин записа срещу името две директни точки от сервис и нито една двойна грешка.