Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Безумно слаб ЦСКА мъчи феновете срещу Бдин - 16-годишен сенегалец най-добър (видео)

ЦСКА изигра безумно слаб мач срещу третия в Западната "Б" група тим на Бдин (Видин), но въпреки трагичната си игра с гол на Николай Дюлгеров в 90-ата минута все пак червените се добраха до минимален успех.

Срещата се проведе в три полувремена от по 30 минути, а изненадващо най-добрият играч на армейците в този мач бе 16-годишният сенегалски централен нападател Драме, който единствен получи аплодисменти от червените запалянковци.

Младият таран се понрави с извеждащите си пасове, чрез които след 60-ата минута на четири пъти изведе свои съотборници сами срещу стража на видинчани Тодор Кючуков, но те така и не успяха да отбележат.

От своя страна пък Бдин можеше и да не загуби срещата, ако в 82-ата минута при резултат 0:0 шутът на Явор Въндев от 22 метра не се беше отбил в напречната греда.

Дебют за ЦСКА направи бившият халф на Сарагоса Антонио Томас.

През първата част червените, които играха без националите Борис Галчев, Иван Бандаловски, Райс Мболи, Станислав Костов и Антон Карачанаков, се представиха изключително слабо и не създадоха нито едно чисто голово положение. Най-сериозните опасности бяха два слаби удара на Адемар и юношата Владимир Иванов, които не затрудниха Кючуков. В 23-ата минута Адемар се опита да прехвърли Тодор Кючуков, но стражът на Бдин усети намерението на бразилеца и изби топката.

През вторите 30 минути играчите на ЦСКА продължиха с меко казано слабото си представяне, което изобилстваше с грешни пасове. Единственото случайно създадено положение, което се откри пред тях бе в 54-ата минута, когато след центриране от фаул топката се отби в тялото на намиращия се на метър от голлинията Хадад и излезе в аут.

В началото на последната третина треньорът на ЦСКА Димитър Пенев направи 6 промени в състава, които се отразиха благоприятно на представянето на отбора.

С най-голям принос за това бе вече споменатият Драме, който в 66-ата минута изведе отлично Нджонго Присо сам срещу вратаря. Камерунецът обаче стреля в тялото на Кючуков. Топката се върна във футболиста на ЦСКА, но вторият му изстрел срещна дясната греда.

240 секунди по-късно Драме изведе брилянтно и Адемар сам срещу вратаря, но бразилецът стреля в Кючуков.

В 75-ата минута сенегалец потрети упражнението с извеждащия пас, но Присо пак пропусна. Малко по-късно същото направи и Антонио Томас след поредно добро подаване на Драме.

Така се стигна до 82-ата минута, в която Явор Въндев нацели напречната греда на резервния страж на червените Здравко Чавдаров.

Армейците пък отговориха с топовен изстрел на Дюлгеров в 90-ата минута, който този път попадна в мрежата на видинчани.

Това бе последна контрола за червените преди започване на пролетния дял от първенството, които ще стартират с тежко гостуване на Черноморец (Бургас) в среща от 17-ия кръг на "А група.

ЦСКА - БДИН 1:0

1:0 Дюлгеров 90

ЦСКА: Благой Макенджиев (60-Чавдаров), Петър Стоянов, Ангел Грънчов (60-Крачунов), Илиас Хадад (60-Коне), Адемар, Николай Дюлгеров, Георгиан Паун (60-Якимов), Антонио Томас, Владимир Иванов (60-Дечев), Нджонго Присо, Жуниор Мораеш (60-Драме)

Резерви: Здравко Чавдаров (вр), Александър Якимов, Мартин Дечев, Пламен Крачунов, Сюлейман Коне, Ибрахима Драме

БДИН: Кючуков, Зарев, Георгиев, Гаджалов, Цолов, Петков, Мамаду, Цветков, Керчев, Петров, Хазуров

снимки: Иван Бъчваров, Sportal.bg