Славия обърна Нефтохимик в София

Славия надигра с 2:1 Нефтохимик в контрола, която се проведе на стадиона на белите в София. Гостите от Бургас поведоха с гол на Стамен Ангелов в 29-ата минута, но до почивката домакините изравниха чрез Георги Христов. През втората част Живко Желев донесе победата на своя отбор, а в края на срещата Йордан Юруков можеше да вкара и трето попадение, но ударът му от фаул се отби в гредата.

Срещата започна равностойно, а първата сериозна опасност бе създадена чак в 24-ата минута. Тогава Адриан Олегов вкара вкара топката в бялата врата след центриране от фаул и изстрел с глава, но попадението на гостите бе отменено заради засада. Само пет минути по-късно Ангелов напредна по лявото крило и подаде към Манев, който от пет метра без проблем реализира.

Въпреки не убедителното си представяне все пак Славия успя да изравни, когато при първата си по-сериозна атака в 37-ата минута Петър Димитров проби отдясно и центрира, Георги Христов се оказа най-съобразителен и вкара за 1:1.

След почивката треньорите на двата отбора извършиха множество смени, но играта не се подобри кой знае колко. Все пак през вторите 45 минути Славия упражни известен натиск, който даде резултат. В 70-ата минута вратарят на Нефтохимик Стойчев изби опасен шут на Радослав Василев. Седем минути по-късно Радослав Димитров центрира ниско и Живко Желев от точката на дузпата вкара за 2:1 за Славия.

До края на срещата белите можеха да вкарат ново попадение, но изстрел на Йордан Юруков от фаул се отби в напречната греда.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 2:1

0:1 Манев 29
1:1 Христов 37
2:1 Живко Желев 77

СЛАВИЯ: Петров, Златков, П. Димитров, Христов, Сандански, Пашов, Филипов, Иван Тодоров, Акиоши, Ц. Тодоров, Ставрич (в 46-ата минута влизат: Божов, Желев, Милчев, Р. Димитров, Юруков, Бишевич, Георгиев, Златинов, Романов)

НЕФТОХИМИК: Станев, Иванов, Олегов, Молдованов, Лефтеров, Димов, Г. Калоянов, Манев, Ангелов, Божинов, В. Калоянов (след почивката влизат: Стойчев, Костов, Желев, Канелов, Христов, Колев, Коларов)