Мачерата удари Тренто с 3:2 в първия плейоф на ШЛ след страхотен обрат (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Лубе Банка Марке (Мачерата) постигна трудна победа с 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9) в първата среща с Трентино ПланетУин365 (Тренто) от плейоф 6 в Шампионската лига. Така домакините си отмъстиха за загубата преди 3 дни на финала за Купата на Италия. Преди това пък двата съперника си бяха разменили и по един успех в първенството.

Тренто започна срещата по-добре, като спечели първите два гейма и то доста убедително с 25:16 и 25:19. След това обаче играчите на Мачерата взеха нещата в свои ръце и съумяха да се доберат до пълен обрат до 3:2 гейма.

Матей Казийски изигра цял мач за своя тим и завърши двубоя с 16 точки (2 аса, 61% ефективност в атака, 17% перфектно и 50% позитивно посрещане). Цветан Соколов също се появи на няколко пъти в игра и записа 3 точки (43% ефективност в атака).

Най-резултатният играч в мача бе Османи Хуанторена с 20 точки (4 аса, 1 блок, 63% ефективност в атака, 35% перфектно и 61% позитивно посрещане). Ян Щокър записа само 11 точки (1 ас, 1 блок, 39% ефективност) за Тренто.

За Мачерата по 19 точки записаха Игор Омръчен (3 аса, 3 блока, 41% ефективност в атака) и Кристиан Савани (4 аса, 1 блок, 70% ефективност в атака, 12% перфектно и 29% позитивно посрещане).

Сблъсъкът между двата тима обаче все още не е решен, тъй като предстои реванш на 1 март, в който победа за Мачерата ще класира тима за финалната четворка в Лодз, докато Тренто ще трябва да играе за задължителен успех и след това да се надява на триумф в "златния гейм".

ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА) - ТРЕНТИНО ПЛАНЕТ УИН 365 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9)
МАЧЕРАТА:  Марко Подрасчанин 13, Драган Травиця, Симоне Пароди 2, Драган Станкович 10, Игро Омръчен 19, Кристиян Савани 19 - Жан-Франсоа Ексига-либеро (Дейвидсън Лампариело, Натале Монополи 1, Иржи Ковар 9)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
ТРЕНТИНО: Рафаел, Османи Хуанторена 20, Матео Бургщалер 5, Ян Щокър 11, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 16, Митар Джурич 5 - Андреа Бари-либеро (Масимо Колачи-либеро, Доре Дела Лунга, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 5, Лукаш Зигадло, Емануеле Бирарели)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.

ГАЛЕРИЯ от мача МАЧЕРАТА - ТРЕНТИНО 3:2 - ТУК!!!

ПЪЛЕН ЗАПИС на МАЧЕРАТА - ТРЕНТИНО 3:2 - ТУК!!!