Скандална дузпа провали ЦСКА срещу румънски гранд (видео)

ЦСКА загуби с 1:2 от румънския гранд Рапид (Букурещ) в контрола на турска земя. Мишел Платини изведе червените напред още в 4-ата минута, но в 36-ата минута Рапид изравни с попадение на Тейшейра.

След почивката два пропуска на Жуниор Мораеш и един на Платини попречиха на червените отново да поведат, за да дойде 74-ата минута, когато реферът отсъди несъществуваща дузпа, която Григоре реализира и донесе победата за своя тим.

За българския тим като титуляр стартира мароканецът Хадад, който игра като централен защитник. След почивката пък се появи и Тико, който е на проби в тима.

Армейците започнаха вихрено срещата и бързо стигнаха до ранен гол. Платини се възползва от отлично извеждащо подаване на неговия сънародник Жуниор Мораеш и след шут с десния крак от малък ъгъл прокара топката между краката на румънския страж Коман за 1:0. В 36-ата минута Рапид разигра отлично топката пред наказателното поле на червените и Тейшейра с изстрел от 16-17 метра изравни.

Четири минути по-рано след отлична атака Присо се откъсна по дясното крило, върна към Мораеш, който стреля мощно, но румънският вратар спаси.

След почивката ЦСКА бе значително по-добрият тим и спокойно можеше да вкара поне още един гол. В 62-ата минута Платини изпусна очи в очи с вратаря, а 180 секунди по-късно бразилецът центрира отлично към Мораеш, който стреля от 5 метра, но румънският страж някак успя да спаси.

В 74-ата минута изненадващо, предвид развитието на мача, Рапид поведе с гол на Григоре от несъществуваща дузпа, която бе отсъдена за допир на Иван Бандаловски до противников нападател при безобидно центриране отдясно.

До края на проверката армейците опитаха да върнат попадението, но първо гол на Мораеш бе отменен, тъй като съдията прецени, че бразилецът си е помогнал с ръка, а малко по-късно таранът на армейците се освободи майсторски от румънски бранител и за момент остана непокрит на 10 метра от противниковата врата, но се засуети и ударът му бе блокиран.

Това бе втора поредна загуба за ЦСКА от румънски отбор. Преди три дни червените претърпяха поражение със същия резултат и от Динамо (Букурещ), като и тогава изпуснаха няколко положения, а към края на срещата двата тима стигнаха до масов бой.

ЦСКА - РАПИД (БУКУРЕЩ) 1:2